Hořicko - Sport - Florbal - Hořický florbal má za sebou úspěšný rok Pondělí 26. února 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
6.5.2003 - Redakce
Hořický florbal má za sebou úspěšný rok

Hořický florbal má za sebou druhou sezónu svého působení na soutěžním poli a můžeme s radostí konstatovat, že byla velice úspěšná. Hned v úvodu zaznamenal klub obrovský úspěch, kdy postoupil do druhého kola poháru ČFbU, ve kterém se utkal s mistrem republiky Tatranem Střešovice a uhrál s ním solidní výsledek 1:3. A dokonce v kole prvním dokázal porazit týmy, které hrály vyšší soutěže a remizoval s druholigovou Jihlavou.

V současné době má FbK Hořice 3 týmy. Tým elévů nebyl zaregistrován v žádné soutěži, ale soustavně trénoval a ukázalo se, že má velkou budoucnost. Sehrál několik přátelských utkání, při kterých uštědřil nejeden dvojciferný výsledek stejně starým borcům z FbK Jičín. Bohužel stále ještě nevíme, jestli bude možné je přihlásit do příští sezóny, jelikož realizační tým není tak široký, aby si mohl dovolit tři mužstva v soutěžích. Uvidíme.

Juniorský tým hrál tento rok 1. severovýchodní ligu juniorů. Po úspěchu v minulé sezóně, kdy toto mužstvo hrálo v žákovské soutěži, se předpokládalo, že by se mohl prosadit i o kategorii výš. Hned po prvních utkáních se to potvrdilo. Hlavními tahouny byli Jakub Jung, Ondra Vacek a Marcel Jeřábek. Hned po úvodních kolech se tým usadil spolu se Snipers ZŠM Hradec Králové. Za těmito dvěma týmy byla velká mezera, takže o prvním místu se rozhodlo jen mezi nimi. Ve vzájemných zápasech na tom byl lépe hradecký tým, který vyhrál 5:4 a druhý zápas skončil smírně 3:3. Hradec ale ztratil oba body s Mladou Boleslaví a tak měly Hořice stejný počet bodů. Nakonec byli šťastnější hořičtí florbalisté, kteří v posledních dvou zápasech vyhráli a Hradec jednou prohrál. Postup do 2. ligy si zajistily oby týmy. Pro juniory je to obrovský úspěch. Kanadské bodování vyhrál s přehledem hořický Jakub Jung, který tak navázal na úspěchy v minulé sezóně. Celý tým působil kompaktně a v půlce sezóny byl ještě posílen o kvalitního obránce z Rychnova nad Kněžnou Vojtu Trhoňe. Mužstvo celý rok dokazovalo, že je velkou nadějí pro budoucnost.

Tým mužů, který vystupoval pod názvem FbK Sršni Hořice, postoupil minulou sezónu do první severovýchodní ligy. Předpokládalo se, že by neměl mít problémy se udržet v soutěži. Mužstvo opravdu dokazovalo, že má větší kvality než týmy ve druhé SV lize a tak si kladlo vysoké cíle i v této sezóně. Bohužel tým doznal větších změn, někteří hráči byli nuceni skončit ze studijních důvodů a tak byl doplňován o juniory. Od prvních kol bylo znát, že je soutěž opravdu kvalitní a v některých zápasech byl k vidění pěkný florbal. Začátek soutěže byl v celku úspěšný. Samozřejmě, že Hořice sehrály smolné i šťastné zápasy. Tým se držel uprostřed tabulky, ale ke konci soutěže se ještě zlepšil (podařilo se uhrát několik výher v řadě) a nakonec skončil na skvělém čtvrtém místě. Mužstvo se opět mohlo spoléhat na skvělé výkony obou brankářů a některých dalších individualit (Milan Jung ml., Přemek Škaloud…), které byly doplňovány kvalitními výkony ostatních hráčů. Jako tým tak působily Hořice kompaktně a sehraně. Pro tým mužů je toto umístění velikým úspěchem. Do nižší soutěže padalo 5 týmů a z toho byly dva, kteří minulou sezónu postoupily spolu s Hořicemi. Můžeme tudíž vidět, že se hořičtí stále zlepšují, což je velkým příslibem do budoucna. Je pravdou, že značnou měrou se na tomto úspěchu podíleli i junioři, jelikož je kádr mužů velice úzký.

Jsme velice rádi, že florbal se v Hořicích rozvíjí opravdu rychle a přestože realizační tým není příliš široký, vždy se jednotlivá mužstva vzájemně podpořila. O trénování a vedení elévů se staral Milan Jung ml. s Miroslavem Fléglem a o tým mužů a juniorů se společnými silami dělili Milan Jung ml, Lukáš Orct a Milan Jung st. Můžeme také konstatovat, že ke zkvalitnění tréninků vedlo i to, že hráči mohli jednou týdně využívat novou halu, která poskytla dobré zázemí. Škoda jen, že kvůli malým rozměrům nemohla být využívána pro mistrovská utkání. Ale i tak patří velký dík vedení gymnázia za ochotu při vyjednávání o možnosti trénování a pořádání přátelských zápasů. Na konci tohoto článku bych rád poděkoval všem sponzorům, bez kterých by hořický florbal nemohl existovat. Těšíme se na jejich další spolupráci. Myslím, že tento nový sport dává v Hořicích šanci všem, hlavně těm mladým, aby se zapálili pro něco, co plnohodnotně vyplní jejich volný čas a navíc: sportem ku zdraví.

L.Orct


1.severovýchodní liga mužů
Konečná tabulka soutěže

1.

 

Rudá Hvězda Náchod

22

17

2

3

105:45

36

3.liga

2.

 

TJ Sokol Jaroměř

22

16

4

2

104:45

36

3.liga

3.

 

Pulsklima SK

22

15

1

6

97:66

31

 

4.

 

FbK Sršni Hořice

22

13

3

6

98:66

29

 

5.

 

FTC Vysoké Mýto

22

11

2

9

123:103

24

 

6.

 

FbK Chlumec n.C. A

22

10

2

10

86:75

22

 

7.

 

Sokol Benátky n.J.

22

10

1

11

97:94

21

 

8.

 

1. FBK Jablonec n/N B

22

9

3

10

80:84

21

sestup

9.

 

Sokol Mladá Boleslav B

22

6

3

13

80:102

15

sestup

10.

 

SCC Semily

22

5

2

15

52:107

12

sestup

11.

 

FbK Sokol Kostelec n.O.

22

5

1

16

60:116

11

sestup

12.

 

Gladiators Trutnov

22

2

2

18

34:113

6

sestup

Sestava mužů: brankáři - Z. Šafránek, M. Pour, obránci - J. Bartoníček, P. Škaloud, P. Jeřábek, T. Křovina, M. Jeřábek, útočníci - M. Jung ml., J. Šimek, J. Jung, O. Vacek, L. Orct, R. Kolařík, M. Sachr, M. Flégl, V. Duchoň, M. Křovina,M. Petrák