Hořicko - Kultura - Nové vstupenky s historickými vyobrazeními hradů a zámků potěší sběratele. Pondělí 20. května 2024 
Kultura
 Divadelní soubor Erben
 Divadla
 DKK Hořice
 Kina >>>
 Koncerty
 Přednášky
 Výstavy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
25.7.2017 - Redakce
Nové vstupenky s historickými vyobrazeními hradů a zámků potěší sběratele.

Na Hrubém Rohozci, Zákupech, Troskách a Slatiňanech dostávají návštěvníci nové vstupenky s historickým vyobrazením objektu. Jako vzor posloužily veduty, olejomalby či podklady z historických sborníků. Do roku 2019 na nové vstupenky přejdou všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu. Vznikne tak unikátní sběratelský soubor a pro návštěvníky bude k dispozici také deník, kam bude možné vstupenky vlepovat.

Do letošního léta byly vstupenky na hradech a zámcích nejednotné, různých formátů i grafiky. Nově obdrží návštěvník na všech objektech ve správě Národního památkového ústavu vstupenku stejného rozměru a s jednotícími prvky, kdy na lícní straně je historické vyobrazení daného objektu.

„S novými vstupenkami začínáme tam, kde již došly zásoby těch starých. Zhruba tři týdny je používáme na zámku Hrubý Rohozec, také na Zákupech a hradě Trosky v Libereckém kraji, v Pardubickém kraji zatím na zámku ve Slatiňanech. V nejbližších týdnech je začneme vydávat také na Grabštejně, na Bezdězu a na Kuksu,“ vysvětluje ředitel územní památkové správy na Sychrově Miloš Kadlec.

Právě s ohledem na skladové zásoby se na nový typ vstupenek přechází postupně, nejpozději v létě roku 2019 budou nové vstupenky již na všech objektech. Během příštího roku také Národní památkový ústav vydá cestovatelský deník, kam bude možné vstupenky vlepovat. „Objekty NPÚ mají své číslo, které bude na vstupence, návštěvník tak hned uvidí, kde ještě nebyl, který hrad, zámek či skanzen mu v edici ještě chybí,” upřesňuje Miloš Kadlec.