Hořicko - Sport - Šachy - Hořičtí šachisté vítězi B finále extraligy dorostu ! Neděle 2. dubna 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
30.4.2008 - šachový oddíl
Hořičtí šachisté vítězi B finále extraligy dorostu !

V letošní sezóně, v historii vůbec poprvé, startovali šachisté Jiskry Hořice v nejvyšší republikové soutěži mladých šachistů – Extralize dorostu. Ač byli v soutěži nováčkem, zvládli svůj debut excelentně. Možná trochu více zkušeností by jim stačilo k účasti ve finále A. Budeme doufat, že se poštěstí příští rok.

Soutěž započala 6.10. hned v prvním zápase se nám podařilo překvapit, když jsme remizovali 3 : 3 s favorizovaným družstvem mostu. Druhý zápas s TJ Bonex Teplice se rovněž vydařil, zvítězili jsme 3,5 : 2,5.

Prvního prosince nás čekali další dva favorité, Oáza Praha a Šachklub Sokol Klatovy, loňský vítěz A finále. Dvě remízy 3 : 3 byly naprostou senzací. Remíza s námi byla jedinou ztrátou klatovských v první části soutěže.

12. ledna jsme porazili Jiskru RMSK Nový Bydžov 4,5 :1,5 a málokdo pochyboval o naší účasti ve finále A. Od postupu nás dělily již pouze dva zápasy s relativně slabšími soupeři z Říčan a Havlíčkova Brodu. K těm jsme nastoupili 26.ledna, bohužel, značně oslabeni. Stačila nám jedna výhra nebo dvě remízy. S Říčanskými jsme remízu doslova vydřeli, Havlíčkobrodští však měli více štěstí a jediná těsná prohra 2,5 :3,5 nás odsoudila k 5. místu ve skupině a účasti ve finále B.

Ve finále, hraném od 25. do 27.4.2008 ve Vyškově, jsme postupně porazili 6: 0 ŠK SŠŠ Staré Město, 4 : 2 A 64 Grygov, 4,5 : 1,5 BŠS Frýdek Místek B a remizovali 3 : 3 s ŠK Lokomotiva Brno. S tříbodovým náskokem jsme obsadili 1. místo ve skupině B.

Výsledky hráčů:
Tomáš Kraus 7/11, Jakub Souček 5/9 , Michal Šrejber 8/11, Jakub Šafařík 4,5/11, Jiřina Prokopová 5/9 , Eliška Johnová 4/6, Petr Tázlar 6,5/8, Kamil Šafařík 0/1.

V příští sezóně budeme hrát bez Jakuba Součka, zato posíleni o několik šikovných mladších šachistů z okolí.

Všem děkuji za příkladnou reprezentaci a přeji mnoho dalších úspěchů.


jj