Hořicko - Sport - Šachy - O vítězích 36. ročníku Turnaje Špuntů je rozhodnuto Neděle 2. dubna 2023 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.6.2008 - šachový oddíl
O vítězích 36. ročníku Turnaje Špuntů je rozhodnuto

V sobotu 7. června se v hořické školní jídelně uskutečnil již 36. ročník Turnaje Špuntů. Se šachovou sezónou se přišlo rozloučit šedesát malých šachistů a šachistek.

Stejně jako vše kolem nás, i tento turnaj prošel určitým vývojem. Po třiceti ročnících pod vedením legendárního Oldřicha Suchoradského se přestěhoval do Hořic, kde se letos uskutečnil již popáté. Jednou se konal i v Jaroměři. Mění se nejen místo konání ale i trofeje.

Od tradičních korkových špuntů, které začínají být nedostatkovým zbožím, jsme přešli přes keramické figurky ke kovovým medailím. Medaili věnovanou MěÚ Hořice obdržel letos každý účastník.

Kategorii nejmenších, prvňáků a předškoláků vyhrál Ríša Košner z MŠ v Červeném Kostelci, mezi druháky byl nejlepší David Sucharda ze ZŠ K.V.Raise Lázně Bělohrad, pohár pro nejlepšího třeťáka si odvezl Benedikt Hofírek do Brna, mezi čtvrťáky kraloval Tomáš Ptáček ze ZŠ Gočárova Hradec Králové. Kategorii žáků pátých a vyšších tříd zcela ovládli domácí, žáci ZŠ Na Daliborce. Jaroslav Flašar byl první, Petr Tázlar druhý, Jakub Šafařík třetí a jeho bratr Kamil čtvrtý.

Mezi šachisty bojovala i dvě děvčata, Anička Vítová ze ZŠ M. Horákové a Kateřina Skybová ze ZŠ Gočárova. Radek Baše ze ZŠ E. Štorcha v Ostroměři předvedl, že šachy se dají hrát i s rukou v sádře. Bezchybný výkon podali mladí rozhodčí Petr Tázlar, Jakub Šafařík, Jiřina Prokopová, Jaroslav Štefan, Kateřina Doktorová, šikovně doplňovaní zkušenými Ctiradem Matonohou a Jiřím Bielavským.

Turnaj byl zakončen vynikajícím obědem a vyvrcholil vyhlášením, při kterém byl každý účastník odměněn medailí a několika suvenýry. Nejlepší obdrželi poháry, diplomy a věcné ceny.

Ještě jednou se omlouvám Vojtěchu Vejvodovi, Lukáši Kratěnovi a Danielu Denkovi, kteří byli při prvním vyhlašování omylem vyhlášeni mimo skutečné pořadí, když mi někdo zaměnil připravené výsledkové listiny za průběžné pořadí po 3. kole a já si toho hned nevšiml. Za 30 let činnosti rozhodčího a ředitele turnajů se mi něco takového stalo poprvé.

Jiří John