Hořicko - Sport - Šachy - Šachisté Jiskry Hořice na MČR mládeže v Koutech nad Desnou Pondělí 15. dubna 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
17.3.2010 - šachový oddíl
Šachisté Jiskry Hořice na MČR mládeže v Koutech nad Desnou

V týdnu od 5. do 13. března letošního roku se v nádherném prostředí hotelu Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou uskutečnilo MČR v šachu mládeže. O mistrovské tituly a poháry pro nejlepší se utkalo na tři stovky malých i starších šachistů a šachistek z celé republiky.

Barvy Jiskry Hořice hájili Tomáš Kraus, Michal Šrejber, Jakub Šafařík, Petr Tázlar a Eliška Johnová. Michal, Jakub a Petr hráli v rámci přípravy na finále extraligy dorostu Open A. Zejména Petr podal úžasný výkon. Získal 5,5 bodu a jeho výkon byl o 200 bodů lepší než jeho současný rating. Celkové dvanácté místo z 54 účastníků je obrovským úspěchem. Třináctý se stejným počtem bodů skončil Michal, sedmnácté místo s pěti body obsadil Jakub. I on hrál o sto bodů nad své stávající elo.

Tomáš startoval v mistrovské kategorii chlapců do 16 let. Po dvou nešťastných prohrách v 6. a 7. kole poslední dvě partie vyhrál a obsadil mezi 24 nejlepšími hráči do 16 let v republice celkově šesté místo, což je velkým úspěchem.

Eliška obhajovala mezi děvčaty do čtrnácti let loňské prvenství. Hned ve druhé partii se jí nevydařil matový útok s obětí věže a ač po celý turnaj bojovala o medaile, chyběla jí koncentrace, někdy i trocha štěstí a v závěru se dostavily i zdravotní problémy. V posledním kole bojovala o celkově druhé místo, ale v dramatické partii měla více štěstí její soupeřka, která zachovala chladnější hlavu a lépe hospodařila s časem. Ač je celkové páté místo nejhorším umístěním v její dosavadní kariéře, přesto je to umístění velice pěkné. Eliška dokázala, že stále patří k naší dívčí špičce, která se, podobně jako chlapecká, rychle vyrovnává a uspět v ní je stále těžší.

Umístění všech tří našich hráčů prestižního FIDE Openu v první dvacítce a obou hráčů mistrovských kategorií v první desítce lze považovat za veliký úspěch. Škoda, že se mistrovství nemohl zúčastnit i Jára Flašar, který si vynikajícím výkonem na MČ rovněž vybojoval účast mezi 24 nejlepšími hráči do 16 let, ze zdravotních důvodů se však nemohl zúčastnit.

jj