Hořicko - Ekonomika - Mileta čeká další ztrátu Pondělí 22. července 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
8.7.2003 - MF DNES 8.7.2003
Mileta čeká další ztrátu

Místní textilní společnost čeká i letos ztrátu, tentokrát kolem 38 milionů korun po loňském propadu 99 milionů. Od roku 2004 by s Mileta chtěla vrátit do zisku. K tomu by jí měla pomoci švýcarská poradenská firma Gherzi, která v Miletě nyní provádí analýzu řízení.

U tržeb letos podnik očekává zvýšení asi o osm procent na více než 760 milionů korun. Růst by měly zajistit košiloviny a lůžkoviny, jejichž produkce by měla vzrůst o dvě třetiny na víc než 400 mil. Kč. Naopak u kapesníků firma čeká další pokles, a to o čtvrtinu na necelých 180 milionů korun. Zbytek tržeb by měly zajistit hotelové stolní prádlo, příze a mzdová práce.

Kapesníky byly ještě před pár lety stěžejním sortimentem Milety, který zajišťoval přes polovinu jejího obratu. Největší ranou pro odbyt kapesníků byla loňská ztráta trhu v USA.

Mileta se od loňska potýká i s tlakem bank na splacení úvěrů. Komerční banka podniku loni neobnovila provozní úvěry a nakonec své pohledávky za Miletou letos v únoru prodala GE Capital Bank, s níž Mileta o splátkách stále jedná. S ČSOB a Dresdner Bank se Miletě podařilo dohodnout splátkové kalendáře. Ke konci loňského roku Mileta dlužila bankám celkem 213 milionů korun.