Hořicko - Ekonomika - O hořickou průmyslovou zónu Sobota 13. července 2024 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Příroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
O hořickou průmyslovou zónu

Už druhá japonská společnost během letošního roku projevila zájem o čtyři hektary v dosud prázdné průmyslové zóně, kde nyní zvažuje výstavbu nového výrobního závodu. Také druhý asijský investor působí v automobilovém průmyslu, jeho jméno však hořická radnice nechce zveřejnit dokud jednání nebudou uzavřena. „V minulých dnech nás navštívili zástupci japonského investora a nabízené pozemky si prohlédli přímo na místě, setkání zprostředkovala agentura CzechInvest. Firma projevila vážný a seriózní zájem, bylo by ale předčasné z toho vyvozovat nějaké závěry. Celá záležitost je zatím ve stádiu prvního kontaktu a firma se nakonec může rozhodnout i pro jinou lokalitu,“ sdělil vedoucí hořické radnice Jaroslav Vais.

Připomněl, že v posledních dvou letech se na město obrátila bezmála už dvacítka domácích i zahraničních firem, vstup do Hořic však neohlásila ani jedna z nich. Naposledy zjišťovala podmínky v Hořicích japonská společnosti Nachi - Fuji Koshi Corp., kterou do země přilákala společná investice automobilek PSA a Toyota za půldruhé miliardy eur ve středočeském Kolíně.

„Také nynější zájemce chce vybudovat závod na výrobu automobilových komponentů. V moderním provozu by postupně zaměstnal asi 200 až 300 lidí. Zatím ovšem proběhlo pouze informativní setkání a definitivní stanovisko firmy bychom měli mít k dispozici během září a října,“ doplnil Vais.

Hořice dlouhodobě nabízejí dvě lokality o rozloze 3,5 a 3,8 hektaru v prostoru za areálem jezdeckého oddílu a u Milety. Radnice si slibuje, že tamní pozemky se stanou atraktivnější díky plánované výstavbě dopravního přivaděče z obchvatu do centra města za téměř 20 milionů korun, který by měl být průjezdný v příštím roce.