Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Nový Bydžov – Hořice 3:0 (2:0)
branky: 24. a 28. Tauchman (druhá z pen.), 58. Novák
sestava Hořic: Dvořák – Langr (45. Kramule), Paroulek, Rychtera, Javůrek – Kulhánek Jiří, Kulhánek Viktor, Palm, Trejbal –
Jančák (65. Ivakchnyuk), Pour

Hořice přijeli na hřiště největšího aspiranta postupu do divize v kombinované sestavě, ve které chyběli Novák, Moník i Nečesaný, ale již s uzdraveným Javůrkem. Hosté si již v tomto utkání mohli zajistit definitivu záchrany v oblastním přeboru, ale to by museli vyhrát na hřišti celku, který od 16. kola neokusil porážku.

Nový Bydžov začal utkání očekávaným náporem, ale rezultovaly z něj pouze dvě nepřesné hlavičky Průchy. V 11. minutě se poprvé osmělili i hosté, ale Palmova střela letěla nad. A ve 22. minutě převzal Jančák dlouhý výkop Dvořáka, obhodil si i domácího stopera, ale jeho jedovatá střela prosvištěla těsně nad spojnicí domácí branky. V podstatě z protiútoku se domácí dostali k přímému kopu z levé strany. Novák ho poslal na zadní tyč Dvořákovy branky, kde nejvýše vyskočil Tauchman – 1:0. Ve 27. minutě mohl vedení Bydžova pojistit Průcha, když se zjevil sám před Dvořákem. Ten ale jeho šanci zblokoval a neujala se ani následná dorážka. Zato o minutu později byli již domácí diváci spokojenější. To Průcha bez kontaktu nafilmoval penaltový pád, který mu hlavní rozhodčí „sežral i s navijákem“. K exekuci pokutového kopu se postavil Tauchman a Nový Bydžov již vedl o dvě branky. O osudu utkání již bylo v podstatě rozhodnuto, domácí hráli s chutí a předváděli atraktivní fotbal s množstvím šancí, který se přítomným divákům líbil. V závěru prvního poločasu ještě podržel hosty Dvořák, když pádem pod nohy Černíka zblokoval domácí šanci.

Nový Bydžov i po změně stran útočil a vytvářel si střelecké příležitosti. V 53. minutě přihrál Černík Térovi do vyložené pozice, ale jeho slabou střelu Dvořák chytil. O pět minut později se Tér pasoval do role nahrávače, ze dvou zcela volných spoluhráčů si vybral Nováka a ten prostřelil Dvořáka i na brankové čáře zaskakujícího Paroulka – 3:0. V 63. minutě již mohl Bydžov vést o čtyři branky. Zpětnou přihrávku domácího útočníka zblokoval Rychtera na břevno, k odraženému míči se dostal Tér, ale ten z pěti metrů přestřelil hlavou takřka prázdnou branku Hořic. Čtvrt hodiny před koncem se osmělují i Hořice. Paroulek vyslal dlouhým pasem Kramuleho, ale ten v pokutovém území Bydžova nepřešel posledního obránce a o míč přišel. O chvíli později se zprava vřítil do domácího pokutového území i Jiří Kulhánek, ale jeho slabou zpětnou přihrávku na volného spoluhráče bydžovský brankář pohodlně lapil. V poslední minutě se ještě jednou naskytla domácím zvýšit náskok, ale hořická obrana již další změnu skóre nepřipustila.

Hořice se nyní musí především soustředit na nadcházející domácí duel s Jičínem, který může situaci na chvostu tabulky definitivně vyřešit (v případě vítězství Hořic) nebo naopak velmi zamotat (v případě vítězství Jičína).