Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:

Hořice – Jičín 3:0 (2:0)
branky: 2. Jančák, 22. Novák, 81. Pour
sestava Hořic: Dvořák – Paroulek, Rychtera, Javůrek – Kulhánek Jiří (81. Štefan), Novák, Moník, Trejbal – Jančák
(75. Procházka), Nečesaný (65. Kulhánek Viktor), Pour

Hořicím a zejména Jičínu šlo o bytí i nebytí v oblastním přeboru, přičemž domácím hráčům k jistotě záchrany
stačil i pouhý bod. Přesto se Hořice nechtěly spoléhat na udržení bezbrankové remízy a vstoupily do utkáni útočně
naladěni. A hned z první šance udeřilo – to ve 2. minutě zahrával Moník po faulu zkrácený roh na přední tyč,
jičínská obrana nepokryla náběh tři hráčů Hořic a Jančák konečně po 13 jarních kolech protrhl nemohoucnost
hořických útočníků – 1:0.
I v dalších minutách byla aktivita zejména na domácích kopačkách, ale J. Kulhánek trefil pouze brankáře,
Paroulkův průnik skončil střelou mimo a Novákovu tvrdou střelu levačkou hostující brankář nadvakrát zneškodnil.
Ve 22. minutě si přítomní diváci zajásali podruhé, když po rychlém brejku Pour ideálně našel osamoceného Nováka,
který udělal brankáři kličku a pohodlně zvýšil do prázdné branky na 2:0. vzápětí mohl ještě zvýšit Nečesaný, ale
v rozhodujícím okamžiku si ukopl míč. Po půlhodině hry začali přebírat iniciativu hosté. Nejdříve krásná střela
zpoza pokutového území skončila na prostředku břevna domácí branky a ve 36. minutě vylovil Dvořák zblokovanou
střelu z bezprostřední blízkosti téměř až na brankové čáře.
Druhý poločas nabídl stejný průběh jako závěr prvního dějství – hosté se neúspěšně snažili a domácí dosavadní
stav zápasu plně vyhovoval. Hořičtí hráči se často snažili o střelbu, ale buď nepřesně (Jančák) nebo slabě
(Nečesaný. Jičín si od 55. minuty vynutil značný tlak, ze kterého ale nic nedokázal vytěžit. V 60. minutě po
centru Jančáka hlavičkoval Nečesaný, ale ani tentokrát dobře chytajícího brankáře Jičína nepřekonal. Ten neměl
problémy ani se slabou střelou Nováka. Poslední šanci na zvrat zahodili hosté v 78. minutě, když křižná střela
jen těsně minula Dvořákovu branku. O tři minuty již bylo definitivně rozhodnuto, když míč putoval po ose V.
Kulhánek – Procházka – Pour a posledně jmenovaný se fantasticky trefil z voleje přesně do šibenice jičínské
branky – 3:0.
Vítězství hořickým zajistilo příslušnost v oblastním přeboru i pro příští sezónu, Jičín se naopak po roce s
touto soutěží loučí.

dorost Hořice – Lovčice 10:1 (5:1)
V předzápase viděli diváci jednoznačnou záležitost domácích mladíků, kteří se Lovčicím revanšovali za podzimní
vysokou porážku ještě větším přídělem branek.

Hořice B – Kopidlno 3:3 (1:2)
branky Hořic: Hamman, Minčák, Štefan z pen.
Za hořickou rezervu až na tři hráče nastoupili hráči dorosteneckého věku a v úvodních minutách to bylo vidět,
když hosté v desáté minutě vedli již 2:0. Ve zbývajícím čase ale svého soupeře Hořičtí přehrávali a jen díky
neproměňování mnoha šancí skončilo pěkné utkání remízou.