Hořicko - Sport - Fotbal - Hekťák Cup pro BŽB Miletín Úterý 21. května 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
11.7.2003 - Jan Paroulek
Hekťák Cup pro BŽB Miletín

28. června proběhl na hořickém hřišti na Gotthardě turnaj v malé kopané u příležitosti 10. výročí založení oddílu malé kopané FC Hekťák Hořice. Turnaje se zúčastnilo 20 mužstev a boje probíhaly ve čtyřech základních skupinách, které v drtivé většině dopadly podle papírových předpokladů.

Skupina A: [1. Stará garda Hořice (13:3) 12 b., 2. Betl Praha (4:4) 6, 3. El Niňo Hc (8:12) 6, 4. KUBR Hořice (7:10) 4, 5. Cerekvice (7:10) 1] Zápasy v této skupině byly vyrovnané a většinou končily tím nejmenším rozdílem. Přesto postoupily favorizovaná Stará garda a Betl Praha. KUBR přišel o postup na úkor Betlu v poslední minutě svého zápasu s Cerekvicemi.

Skupina B: [1. BŽB Miletín (17:2) 12, 2. Podlipáci Hc (18:5) 9, 3. Marx Engels Beatles Hc (8:8) 6, 4. HKB Hořice (4:16) 2, 5. Didio Team Hc (5:21) 1] Ve skupině se sešli dva velcí favorité – Miletín a Podlipáci, které dokázal potrápit pouze tým M.E.B. Obrovským zklamáním byl výkon Dido Teamu složeného z opor hořického dorostu, který nejen jako jediný utržil dvoucifernou porážku, ale neporadil si ani s HKB a obsadil poslední příčku.

Skupina C: [1. Hekťák Hořice (26:1) 12, 2. SK Jičín (21:9) 9, 3. Skleník Team Hc (3:17) 4, 4. Baťák Hc (2:17) 2, 5. Vigo Hořice (3:11) 1] O postupujících bylo rozhodnuto již po několika odehraných zápasech. Hekťák prošel skupinou impozantně a deklasoval i druhý Jičín.

Skupina D: [1. Demoliční četa Praha (6:0) 8, 2. AFK Probluz (5:4) 7, 3. Celtic Hořice (8:2) 7, 4. Kratonohy (11:4) 6, 5. Střelnice Hc (2:22) 0] Tato skupina byla nejzamotanější, přičemž došlo zřejmě k jedinému překvapivému postupujícímu na úkor Kratonoh, které prohraály úvodní dva duely a ztrátu již nedohnaly. Probluz proklouzla do dalších bojů jen díky lepšímu vzájemnému zápasu s Celticem.

Play-off čtvrtfinále: Vítězné týmy vyhrály své zápasy s čistým kontem. Stará garda vyřadila Probluz 2:0, Demoliční četa podlehla Podlipákům taktéž 2:0 a Miletín si hladce poradil s Jičínem 3:0. Nejtěsnějším rozdílem skončil duel Hekťák–Betl, kde se pořádajícímu týmu povedl jeden rychlý brejk a utkání již dovedlo taktickou hrou k vítězství.

semifinále: K prvnímu semifinále nastoupil Miletín se Starou gardou. Vyrovnané utkání rozhodla první chyba obrany Staré gardy. Na vítězství Miletína 3:0 se podílel třemi brankami Machačka. Ve druhém semifinále stejným výsledkem zaslouženě zvítězili Podlipáci na Hekťákem, kterému se toto utkání příliš nepovedlo.

o umístění: Po vzájemné dohodě o třetím místu rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém nakonec byl úspěšnější Hekťák 3:2 (proměnili Paroulek, Erben a Svoboda – Trávníček, Krois). Ve finále se v tomto turnaji již podruhé střetly týmy Miletína a Podlipáků. Čekal se vyrovnaný boj s minimem branek, ale Miletínu vyšel tento zápas famózně a v podstatě proměnil každou příležitost. Podlipáci měli za stavu 0:2 šanci na zvrat, ale střelu zastavila tyč a z následného brejku inkasovali potřetí. Obrovský pohár za vítězství 5:1 si tak odvezli hráči týmu BŽB Miletín.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Leoš Novák (Podlipáci) a nejlepším brankářem Martin Dvořák (Hekťák). Střeleckou korunu si vystřílel Ondřej Machačka (12 branek, Miletín) který zejména výkonem v semifinále unikl dalším střelcům – Novák (9, Podlipáci), Paroulek (8, Hekťák) a Weis (8, Podlipáci). Celý turnaj byl povedený po všech stránkách, vydařilo se i počasí, a tak zazněl nejeden hlas, aby se tento dobře zorganizovaný turnaj konal příští rok znovu.