Hořicko - Sport - Fotbal - Zahozená penalta zachránila body Libáni Čtvrtek 28. března 2024

Prodejní akce

Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

stáhnout
[CNW:Counter]
26.8.2003 - Jan Paroulek
Zahozená penalta zachránila body Libáni

Libáň - Hořice 3:1 (2:0)
branky: 22. a 88. Zavřel, 13. Bányácski z pen. - 70. Novák z pen.
sestava Hořic: Žižka - Procházka, Rychtera, Jančák, Kulhánek Viktor - Nečesaný, Paroulek, Novák, Trejbal - Pour
(63. Kazda), Kulhánek Jiří (46. Poláček)

Střetla se dvě mužstva s dosud nejlepší ofenzívou, ale v úvodu utkání to potvrzovali pouze domácí hráči, kteří dostali Hořice pod silný tlak. Ten sice po 25 minutách vyprchal, ale v té době již Libáň vedla o dvě branky. Nejdříve byl ve 13. minutě faulován v pokutovém území Bányácski a sám postižený penaltu proměnil - 1:0. Ve 22. minutě se po pravé straně pěkně uvolnil Bányácski, posadil míč přesně na hlavu nepokrytého Zavřela a bylo to již 2:0. Po odehrané půlhodině se sice iniciativa přenesla na kopačky hořických hráčů, ale chybělo přesnější a důraznější zakončení. Nejdříve Novák našel zpětnou přihrávkou na hranici pokutového území Paroulka, ale jeho střela skončila nad brankou Libáně. Vzápětí se na malém vápně ocitl v brankové příležitosti Rychtera, ale ten byl svojí šancí natolik zaskočen, až vystřelil slabě a mimo branku. Ve 34. minutě vyslal do brejku Nováka, ale ani jeho samostatný nájezd neskončil brankou.

I po změně stran si aktivitu podrželi hosté, na kterou domácí hráči reagovali nevybíravými zákroky převážně zezadu, za které občas i obdrželi žluté karty. Hned v úvodu druhého dějství pronikl do vápna Nečesaný, ale jeho střela levačkou skončila těsně vedle. Stejně tak se mezi tři libáňské tyče nevešla ani střela Jančáka. V 70. minutě vyústil tlak Hořic v samostatnou akci Trejbala, kterého zastavil až faul hluboko v pokutovém území. K pokutovému kopu se postavil Novák a střelou o tyč snížil na rozdíl jediné branky. Domácí se ve druhém poločase do mnoha šancí nedostali, ale v 77. minutě stálo štěstí při Žižkovi, když přetažený centr skončil na spojnici jeho branky. Na druhé straně v 85. minutě napodobil Nečesaný Trejbala, obešel i brankáře, ale byl sražen - další pokutový kop pro Hořice. Domácí brankář by Paroulkovu střelu nechytil, ani kdyby měřil tři metry, protože jeho pokus skončil vysoko nad. Libáň po této morální vzpruze trochu ožila a nebezpečným průnikem zaměstnala Žižku, který Zavřelovu střelu z pěti metrů vyrazil na roh. V 88. minutě po dlouhém osvobozujícím odkopu domácí obrany využil Zavřel chyby hořické obrany a přehozením vyběhnuvšího Žižky definitivně zajistil Libáni tři body.

Hořice byly hodinu hry lepší týmem, ale doplatily na chaos v prvních dvaceti minutách, který nejlepší domácí hráči Zavřel s Bányácskim tvrdě potrestali.