Hořicko - Sport - Fotbal - „Rozsévač – nešťastník podzimu“ Čtvrtek 20. června 2024 
Sport
 300 zatáček G.Havla
 90 let fotbalu v Hořicích
 Aeroklub Hořice
 Aikido
 Sršni Hořice -florbal
 Florbal
 Fotbal
 Fotbalové výsledky >>>
 Jezdectví
 Karate
 Kulturistika >>>
 Ping-pong
 Šachy
 Tenis
 Turistika >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
22.10.2003 - Redakce
„Rozsévač – nešťastník podzimu“

Hořice – Rychnov n. Kn. 0:1 (0:1)
sestava Hořic: Žižka – Nečesaný (Poláček), Rychtera, Paroulek, Kulhánek Viktor – Uher (Štefan), Novák, Palm, Trejbal – Pour, Rozsévač (Kulhánek Jan)

Hořicím se pomalu vyprázdnila marodka, takže domácí mohli do důležitého zápasu nastoupit již s Rozsévačem a Nečesaným v základní sestavě. Neuběhla ale ani první půlhodina a oba hráči se vrátili zpět na marodku. Zejména Jan Rozsévač toho za Hořice ve 13 kolech podzimní části příliš neodehrál – stihl celý úvodní duel proti Náchodu, první poločas v Přepychách (byl střídán pro potíže s kolenními vazy) a po následné dvouzápasové pauze 25 minut v Předměřicích, kde mu na něj spadnuvší soupeř zlomil klíční kost. Po téměř 2 měsících se vrátil na trávník a ve 20. minutě si přivodil těžký výron kotníku (a zřejmě i zlomeninu) – tomu se říká opravdová smůla a nezbývá, než mu popřát brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky.

Hosté vstoupili do utkání zhurta a již v 1. minutě měli na kopačce jistý gól, ale míč těsně minul pravou tyč Žižkovy branky. Hořice odpověděly vzápětí stejnou mincí, ale i Palmovo zakončení postrádalo přesnost. Ve 14. minutě Trejbal zahrával přímý kop, ale mířil nad. Hra se přelévala ze strany na stranu a Hořice měly mírnou převahu až do 25. minuty, kdy došlo k onomu nešťastnému zranění Rozsévače. Vzápětí po něm odstoupil i Nečesaný a po nucených změnách v sestavě se začala objevovat v hořickém rozestavení okénka, kterými rychnovští hráči podnikali nebezpečné výpady na Žižkovu branku. Ve 34. minutě postihla domácí mužstvo další pohroma v podobě vlastní branky Trejbala, který nechtěně překonal Žižku po přímém kopu hostů.

Po změně stran již měl Rychnov výraznou převahu a jen díky tragické koncovce hostujících hráčů, kteří zahodili minimálně čtyři stoprocentní šance, a několika vlastním výborným zákrokům již Žižka nekapituloval. Hořickou hru provázely nejen chyby v zadních řadách ale i bezradnost při přechodu do útoku. Domácí hráči se pokoušeli projít samostatně, ale některé nadějné průniky Nováka, Palma či Poura ztroskotaly na rychnovské obraně. A tak jednu jedinou střelu mezi tyče hostující branky vyslal z přímého kopu Paroulek – a s tím se málokdy boduje, neřku-li vyhrává. A tentokrát to nestačilo ani na bod a Hořice klesly v tabulce o další stupínek.


Jan Paroulek