Hořicko - Úřady - Hořice dávají prioritu Úterý 21. května 2024 
Úřady
 Biskupství v Hr.Králové
 Česká pošta s.p. - Hořice
 Čs. insp. živ. prostř. HK
 Čs. školní inspekce HK
 Finanční úřad Hořice
 Hasiči Centrála
 Hasiči KH kraje
 Katastr.úřad Jičín
 Kr. hygienická st. HK
 Královéhradecký KÚ
 Městský úřad Hořice
 Okr.hygienická st. Jičín
 Okresní úřad Jičín
 Pozemkový fond
 Státní zástupci
 Úřad práce Jičín


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice dávají prioritu

Priority hořické radnice na letošní rok se od těch loňských příliš neliší. Na předních místech v seznamu plánovaných akcí opět figuruje oprava části budovy městského úřadu a další výstavba v areálu nového sportovního centra, kde se letos na jaře počítá se zahájením stavby plaveckého bazénu.

Vyplývá to i z předběžných investičních požadavků navrhovaných do rozpočtu města na rok 2004, který má být schválen v druhé polovině února. Jejich celková výše se zatím podle předpokládaných nákladů pohybuje kolem 70 milionů korun, skutečnost však bude zřejmě o něco nižší.

„Požadavky z hlediska investic dosahují necelých sedmdesáti milionů korun, ale jsou pouze orientační, protože konečná podoba rozpočtu se teprve sestavuje. Některé navrhované položky se mohou ještě změnit. Vycházet musíme z reálných čísel a finančních možností města, “ konstatuje místostarostka Hana Richtermocová.

„Mezi stěžejní akce patří výstavba plaveckého bazénu a oprava radnice, především prostor divadelního sálu, na který je přislíbena dotace dvacet milionů korun. Nejprve je ale potřeba upřesnit, zda nám stát umožní tyto finanční prostředky čerpat v průběhu dvou let, nebo zda je musíme vyčerpat jednorázově v tomto roce. V druhém případě bychom museli nejspíš uvažovat o novém úvěru,“ upřesnila místostarostka.

Kromě dvacetimilionové státní dotace na divadelní sál je na pokračující rekonstrukci dosud nevyužívaného křídla radnice navrhováno deset a půl milionu z městských peněz. Na bazén uvolní Hořice patnáct milionů a na rekonstrukci komunikací a pokračující výstavbu dopravního přivaděče by mělo jít celkem přes šestnáct milionů korun. Dalších více než pět milionů si vyžádá druhá etapa budování vodovodu na Chlumu a například půl druhý milion by měl umožnit zřízení sběrného dvora. Radnice chce například vyčlenit také finance na zpracování strategického plánu rozvoje města a jeho energetickou koncepci. 


(jn )