Hořicko - Volný čas - 5. Národní Oldskautské JAMBOREE Úterý 7. února 2023 
Volný čas
 Bona Vita pěvecký sbor
 Dům dětí a mládeže
 Disco Mlejn Sádová
 Hrady a zámky >>>
 Hvězdárna Hr.Králové
 Junák Hořice
 Koupaliště
 Muzea, galerie >>>
 Naučné stezky >>>
 Sportcentrum Hořice
 ZOO Dvůr Králové n.L.


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.7.2018 - Redakce
5. Národní Oldskautské JAMBOREE

První červnový víkend se v Miletíně uskutečnilo 5. NÁRODNÍ OLDSKAUTSKÉ JAMBOREE.

To se koná pravidelně každé dva roky a stává se významným a milým setkáním skautů ze všech krajů ČR – generace lidí, kteří skautovali před válkou, po válce a v 60. letech.

Od samého začátku se tato národní setkání konají v Miletíně, kde ke stávajícím chatkám přibudou podsadové stany. Skautská základna, její prostředí a okolí je ideálním místem pro tato setkání. A spojuje nás ještě sv. Jiří – patron Miletína a též skautů.

Po celou dobu konání jamboree tu panovala přátelská atmosféra. V tomto roce si připomínáme 100. výročí vzniku naší republiky, proto v sobotu 2.6. náčelník Kmene dospělých bratr Matýsek spolu se starostou Miletína p. Noskem zasadili společně lípu. Po té průvod skautů přešel na náměstí. Mimo jiné došlo k dekorování střediskových vlajek, ke slavnostní náladě přispěla též Skautská kapela z Hradce Králové, která tradičně přijíždí na naše setkání.

Sobotní odpoledne účastníci jamboree jeli do Hořic k Masarykově věži samostatnosti, aby zde uložili kámen se vsazeným šrapnelem z bojiště Čs. legií v italských Dolomitech. Zde je přivítal bratr Vlastimil Šafařík-nejstarší člen jun. střediska v Hořicích a přítomné seznámil s její historií . Potom bratři a sestry pokračovali na Kuks nebo Zvičinu.

Víkendové setkání skautů bylo zakončeno v neděli ráno mší svatou, kterou celebroval emeritní biskup Msgr. Fr. Radkovský – člen Junáka.