Hořicko - Zdravotnictví - Výsledky napravování obratlů a kloubů novými metodami Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Výsledky napravování obratlů a kloubů novými metodami

Bolí vás záda ? Máte skoliózu, hyperlordozu nebo vybočenou pánev ? Nepomohlo vám nic z toho, co jste pro zlepšení podnikli ? Dornova a Breussova metoda se o to mohou pokusit, neboť mnozí pacienti se díky nim pomoci dočkali – a mnozí si jimi pomohli sami.

Vážení čtenáři,
v říjnu minulého roku jsem v Hořických občasných novinách uveřejnila článek o tom, že se v Hořicích budou praktikovat dvě nové, jednoduché, manuální techniky k ošetření páteře a kloubů – Dornova metoda a Breussova masáž. Jen stručně zopakuji o jaké metody se jedná. Dornova metoda je manuální napravování nesprávných poloh obratlů a kloubů, a to tlakem za pohybu končetin. Aby měl výsledný efekt smysl, musí dornterapeut od zdola nahoru přerovnat celou kostru. Breussova masáž je manuální, olejová, energetická masáž k odstranění fyzických i duševních blokád. Pracuje se jen na páteři, přičemž se ovlivňuje celé tělo. Ačkoli jsou tyto techniky u nás na „trhu s alternativní medicínou“ teprve dva roky, můžeme konstatovat, že i v Čechách vychází stále více článků a knih k tomuto tématu / např. Regenerace, Regena, Meduňka /. „Dornovka“ a „Breussovka“ se pomalu, ale jistě, šíří naší zemí. A zrovna tak nenápadně, ale jistě, i Hořicemi.

Chtěla bych tímto článkem oslovit ty z vás, kteří máte problémy se zády, a jste při tom ochotni vzít odpovědnost za své zdraví do svých rukou a podílet se na svém uzdravení.Když někdy čtu neuvěřitelně znějící příběhy o téměř zázračných uzdraveních Dornovou metodou, mám trochu obavy, aby tyto metody nelákaly především pacienty „nedělače“.Praxe totiž potvrzuje, že pomoci mohu především těm, kteří jsou ochotni pro nápravu svého nefunkčního těla něco udělat. Spolupráce s pacienty „dělači“ je naopak báječná. U některých jsou výsledky okamžité, u jiných pomalejší, většinou však trvalé. Ovšem vždy úměrné tomu, kolik práce pacient do uzdravení investoval. Každá metoda má „své pacienty“ a pokud jsou obratle a klouby nenávratně poškozeny, není možné těmito metodami dělat zázraky. Chybou by také bylo podceňovat lékařská vyšetření nebo lékařský dohled. Ale to už je o té odpovědnosti, kterou máme každý za sebe.

Budu-li hodnotit uplynulé průkopnické období, mohu vám sdělit tyto zkušenosti. Ošetřila jsem prozatím cca 300 lidí, s rozdílným úspěchem. Vzhledem k tomu, že není mým cílem učinit pacienty na sobě závislými, ale naučit je soběstačnosti, vidím tento počet lidí jako povzbudivý začátek. Jsou pacienti, kteří mě navštívili během půl roku šestkrát a vícekrát, a postupně přešli na celostní léčbu.U těch jsou výsledky nejmarkantnější, protože pochopili, že člověk není stroj, ale bytost s duší a tělem. Jsou pacienti, kteří mě navštíví jen jednou za půl roku, protože ošetření vyřešilo problém a více mě nepotřebují. Jsou pacienti, kteří mě navštívili jen jednou a už nikdy nepřijdou, s dodatkem, že jim to stejně nepomohlo. Otázkou zůstává, jak moc byli přístupni celostní léčbě nebo jak často cvičili imitační napravovací cviky. Známe to všichni. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.


Mgr. Helena Bartošová

Pokud vás má informace o působení Dornovy a Breussovy metody v Hořicích zaujala, pak najdete kontakt na letácích s názvem Isis, v inzerci Hoř.obč.novin nebo v ordinaci p.MUDr. J.Jansové a p.MUDr. F.Jansy.

Kont. tel.: 731 080 087