Hořicko - Zdravotnictví - Lepší prostředí pro pacienty Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Lepší prostředí pro pacienty

Hospodaření městské nemocnice za loňský rok skončilo kladným ekonomickým výsledkem ve výši 7,424 milionu korun. Minulý rok dopadl pro nemocnici mimořádně dobře, i přes veškeré překážky v systému zdravotnictví. Tento výsledek však nebyl samozřejmostí. Je za ním mimořádně náročná práce se stále se zhoršující skladbou pacientů, kteří potřebují pomoc při využití lůžek na 95 %, dále zvýšení výkonů ambulancí a celkové zvyšování produktivity práce.

Daří se postupně upravovat odměňování pracovníků, ale vzhledem k náročnosti práce není zdaleka na odpovídající úrovni. Důležitým faktem je, že přes řešení odměňování se dále pokračuje ve zlepšování prostředí jak pro pacienty, tak pro zaměstnance. Jako příklad lze uvést vybudování centrálních šaten a jídelny pro zaměstnance, stavba nové márnice, skladu prádla, a dále rekonstrukce topení a stoupaček. Nyní byla zahájena i rekonstrukce stravovacího provozu a další práce hrazené z provozních prostředků nemocnice ve výši přibližně 1,2 milionu korun s účastí hořického městského úřadu a dotace Královéhradeckého kraje ve výši 3,5 milionu korun.

Podařilo se tak vytvořit dostatečnou rezervu k tomu, aby mírně opožděné platby zdravotních pojišťoven nenarušily dobré vztahy se všemi dodavateli, neboť lhůty splatnosti jsou zásadně dodržovány.

Přestože příznivý hospodářský výsledek loňského roku vytvořil z městské nemocnice ekonomicky zdravou organizaci s postupným naplňováním rezervního fondu, fondu odměn a reprodukce, bude nutné kromě zajištění běžného provozu pokračovat v opravách budov a okolí. Střízlivý odhad činí přibližně 14 milionů korun a na postupnou obměnu přístrojů budou zapotřebí asi 4 miliony korun.