Hořicko - Aktuality - Střet dvou osobních vozů u Milovic Středa 18. října 2017 
Hořicko
 Aktuality
 Ankety >>>
 Ekonomika
 Fotogalerie >>>
 Historie >>>
 Kultura >>>
 Obce Hořicka >>>
 Přiroda
 Rozhovory >>>
 Sociální služby >>>
 Speciality regionu
 Sport >>>
 Školy >>>
 Úřady >>>
 Volný čas >>>
 Zdravotnictví >>>


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Střet dvou osobních vozů u Milovic

V pondělí 19. června krátce po sedmnácté hodině došlo u Milovic k vážné dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

Dvaačtyřicetiletá řidička vozidla Peugeot 207, s níž ve voze cestovaly dvě ženy, mířila od Milovic ke křižovatce se silnicí 1. třídy č. 35. Na křižovatce z dosud nezjištěné příčiny nedala přednost od Hořic přijíždějícímu vozu Škoda Octavia, ve kterém jel třicetiletý řidič se spolujezdkyní. Při střetu narazila škodovka do levého boku peugeotu, který byl odhozen k levému okraji vozovky ve směru na Hradec Králové. Octavia se po střetu otočila o 180 stupňů a skončila v levém jízdním pruhu.

Při nehodě utrpěla řidička peugeotu vážné zranění, které si vyžádalo letecký transport do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zde rovněž skončili i ostatní účastníci dopravní nehody, kteří utrpěli lehká zranění. U řidiče škodovky policisté požití alkoholu na místě vyloučili dechovou zkouškou. Z důvodu zdravotního stavu nebyla u řidičky vozidla peugeotu dechová zkouška provedena a byl zajištěn odběr vzorku krve v nemocnici. Při dopravní nehodě vznikla předběžná škoda na vozidle Peugeot 207 ve výši 120 tisíc korun a na vozidle Škoda Octavia ve výši 300 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění jsou předmětem šetření jičínských dopravních policistů.
(PČR, red), www.jicinskozpravy.cz


Zlaté stránky Hořicka
Tipy pro Vás
Velké dílo na Skále
Poklepáním myši na obrázek se obrázek zvětší Je to pravě rok od kolaudace nového Obecního domu obcí Boháňka, Skála, Chloumek, Votuz, Maňovice.
Původní kulturní dům u obce Skála byl postaven v roce 1982 a stál naproti areálu zemědělského družstva. Dne 27. dubna 2011 shořel za nevyjasněných okolností. Ani rychlý zásah hasičů ho nedokázal zachránit. Zbyly pouze ohořelé zdi, základy, vznikla škoda 13 milionů korun a došlo ke statikem nařízené demolici. Mnoho místních je přesvědčeno, že oheň byl úmyslně založen. Požár si můžete připomenout v tomto článku.
Tento požár znamenal těžkou ránu pro kulturní a spolkový život v obci. Provozovatelé zájmových aktivit náhle přišli o nejvhodnější místo ke scházení. Nehoda zcela znemožnila pořádání vyhlášených plesů. Úpadek společenského dění byl patrný ihned v prvních měsících poté, co plameny budovu pohltily.
Stavba nového Obecního domu byla zahájena v blízkosti areálu letního kina v roce 2014 a kolaudována byla v září 2016. Budova je také využívána pro komerční činnost. Původním záměrem bylo stavbu provést svépomocí a ušetřit tak peníze což však nebylo vzhledem k rozsahu stavby možné. Na stavbu proto bylo vypsáno výběrové řízení, které vyhrála stavební firma Pišta ze Dvora Králové nad Labem, stavba však i tak zaměstnávala starostu a zastupitele v nemalém rozsahu. Nový obecní dům stojí opět v obci Skála, jenž je součástí Boháňky. „Nachází se kousek blíž Skále než ten původní, hned vedle požární nádrže, která je v létě často využívána jako koupaliště. V jeho sousedství je rovněž letní kino," chválí si strategickou polohu starosta Heligr a upozorňuje, že nový kulturák už nebude sloužit na diskotéky. „Chceme ho využívat především na kulturní akce obce, jako jsou třeba dětské dny nebo srazy rodáků, a samozřejmě se v něm budou moci konat svatby, valné hromady a podobně," přiblížil při otevření plány na využití starosta.
Finanční prostředky se zastupitelům podařilo získat i díky tomu, že starý objekt byl pojištěn. „Od pojišťovny jsme na výstavbu dostali částku deseti miliónů. Bez nich bychom dnes tento krásný dům neměli," neskrývá radost první muž radnice. Obci se také podařilo získat dotaci 400 tisíc z programu Obnovy venkova Královéhradeckého kraje. Zbytek poskytla obec ze svého rozpočtu. Objekt o délce necelých třiceti šesti metrů a šířce něco málo přes patnáct metrů je částečně podsklepen a jeho součástí je i podkroví, které bylo zkolaudováno jako půda. To je ale zatím prázdné. „V budoucnu by se nechalo uvažovat nad vybudováním bytů, ale to je hudba budoucnosti," míní starosta.
Ve vnitřních prostorách, které jsou rozdělené úsekově, se nachází vstupní hala, kompletně vybavený sál s jevištěm, jehož součástí je i zázemí pro účinkující, dále bar s kuchyní a technická místnost pro personál. Nedílnou součástí domu je i zastřešená terasa s výhledem do kraje, pár kroků od koupaliště.
Rok od kolaudace ukázal, že objekt skvěle plní svoji společenskou a kulturní funkci. Místní jeho výstavba semkla, jsou opravdovými patrioty.
www.horicko.cz+www.denik.cz