Hořicko - Obce Hořicka - Holovousy - Obrovské štěstí pro Holovousy Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Obrovské štěstí pro Holovousy

Sobotního ceremoniálu předání cen v soutěži Vesnice roku se zúčastnily i politické osobnosti. Zeptali jsme se jich, co by popřály Holovousům, které získaly Zlatou stuhu, do budoucna.

„Já si myslím, že obec Holovousy nejenom v těchto chvílích tímto vysokým oceněním, ale i v minulosti patřila mezi ty vůbec nejaktivnější. Je to i díky paní starostce Martině Berdychové, která se o vesnici opravdu stará. Pochopitelně mají Holovouští do budoucna připraveny další projekty rozvoje, určitě to Zlatou stuhou neskončí. Zároveň si velmi vážím všech obcí, které vyvíjejí snahu pro zlepšení života svých obyvatel," uvedl senátor za Jičínsko Josef Táborský. Dodal, že bude Holovousům držet palce v celostátním kole a že určitě mají šanci na pěkné umístění.

Také Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje, vidí budoucnost obce světle. „Za několik posledních let tu bylo odvedeno opravdu velké množství práce. Holovousy navíc mají výhodu v tom, že je čeká výstavba nového šlechtitelského ústavu. Jde o ohromnou investici za několik set milionů korun, která určitě povzbudí rozvoj obce," uvedl.

Soutěž Vesnice roku spočívá v udělování stuh. Každá představuje určitou oblast. Na jaře a v létě se vždy uskuteční krajské kolo. Vítězové, tedy držitelé Zlatých stuh, postoupí do celostátního kola, které se bude konat na podzim.

Oranžovou stuhu, která se uděluje obci za úspěšnou spolupráci se zemědělským subjektem, letos v našem kraji obdržela obec Suchý Důl. Zelenou stuhu, ocenění za péči o zeleň, získala vesnice Velichovky, a bílou, která se uděluje za rozvoj školství a aktivit pro mládež, obdržela vesnice Dobřany. Daří se jí totiž zaplňovat místní základní školu a zvyšovat kvalitu výuky. Hovoří o tom i fakt, že od září bude tamější ústav navštěvovat více dětí, než kolik je registrovaných obyvatel obce. Modrou stuhu, která vyjadřuje úspěch ve společenském životě, získaly letos Havlovice.

Do krajského kola se letos přihlásilo celkem 31 obcí. Protože Holovouští chtěli během sobotních oslav vyzdvihnout úsilí všech zúčastněných, všichni dostali speciální ocenění Holovouských malináčů.

Starostky Martiny Berdychové jsme se ihned po předání zeptali na pocity. „Já jsem teď trošku rozpačitá a samozřejmě dojatá. Je to obrovské štěstí pro naši obec. Jsem poctěna, že jsem mohla společně s obyvateli Holovous Zlatou stuhu vybojovat. Teď budeme ještě slavit, ale potom se už budeme připravovat na příjezd celostátní hodnotitelské komise," prohlásila. Nezbývá, než Holovousům přát hodně úspěchů. Vyhlášení celostátního kola se uskuteční v září v Luhačovicích.