Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice přivítají nové obyvatele Pondělí 30. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice přivítají nové obyvatele

Nová bytová výstavba ve městě je problematická. Není dostatek vhodných pozemků, které by byly pro tyto účely připraveny.

Jednou z perspektivních oblastí pro nové bydlení je prostor v Šalounově ulici, přístupové komunikaci k železniční stanici. Město podporuje možnost výstavby bytů, které budou prodány do osobního vlastnictví budoucím uživatelům. Pozemek na vybudování tří bytových domů s celkem pětatřiceti byty již v této lokalitě vlastní královéhradecká firma IMO-STAR 98, která zvítězila ve výběrovém řízení na získání pozemku od města; v současné době je zahájena výstavba prvního z domů, na který je vydáno stavební povolení; k dalším dvěma existuje zatím pouze pravomocné územní rozhodnutí.

Pokračování podle počasí

Na již hotových základech první budovy včetně základové desky budou pokračovat další práce v závislosti na počasí, dokončení je plánováno na letošní srpen.

„Zájem klientů je velmi dobrý, průběžně jsou podepisovány závazné rezervační smlouvy,“ informuje jednatel společnosti Pavel Velc. Uskutečnilo se již mnoho informativních jednání o koupi bytů, připravena je také poradenská činnost o finančním zajištění úhrad jejich kupní ceny prostřednictvím výhodných hypotečních úvěrů pro klienty na tento projekt, popřípadě využití stavebního spoření.

„O výstavbě dalších domů bude naše firma uvažovat na základě úspěšné obsazenosti prvního domu a následného zájmu o další bydlení,“ informuje Pavel Velc. V současné době je totiž rezervována zhruba polovina bytů, jejich velikost činí od 32 do 84 m, ceny jsou stanoveny od 711 tisíc korun ve vyšším standardu vybavení včetně daně z přidané hodnoty. V příloze kupní smlouvy nalezne každý klient přesně stanovený rozsah vybavení domu i bytu a soupis veškerého příslušného zařízení.

Pozemky jsou i jinde


Další lokality vhodné k výstavbě ve městě se nacházejí na opačné straně města, a to ve Švestkovně poblíž silnice směrem k Lázním Bělohrad a v Třešňovce nad areálem střední zemědělské školy. Na těchto pozemcích však přetrvávají problémy s napojením infrastruktury, je zapotřebí nový vodovod a kanalizační sběrač.

V budoucnu by na volných pozemcích mohla vyrůst více než stovka rodinných domků. Vzhledem k tomu, že počet obyvatel města mírně klesá, má radnice zájem o nové obyvatele, kteří by případně mohli postupně navýšit kvantum občanů nad deset tisíc, což by pro město bylo výhodné.


ALENA KAŇKOVÁ