Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice plánují další rozšíření radnice, Neděle 5. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
3.5.2007 - www.jicinsky.net
Hořice plánují další rozšíření radnice,

O další kanceláře se možná v dohledné době rozroste sídlo místního úřadu. Město se chystá opravit dosud nevyužitou část historické budovy radnice, která od druhé poloviny devadesátých let prošla v několika etapách rozsáhlými rekonstrukcemi za desítky milionů korun, jejichž součástí byla i obnova secesního divadelního sálu v prvním patře.

„S výsledky reformy veřejné správy, která znamenala přesun řady správních agend na město a zvýšení počtu úředníků, jsme se dosud plně nevyrovnali. Kancelářské prostory jsou nedostatečné a proto bychom je chtěli rozšířit,“ potvrdil místostarosta Jaroslav Vácha s tím, že město se stejně jako v předchozích letech pokusí získat na stavební úpravy dotaci.

Přestavby by se měly dočkat prostory v přízemí jižního křídla budovy, kde se nachází dosud nevyužitá část. „Jde o prostory mezi jižním vstupem do budovy a budoucím průchodem, které zůstaly v rámci dlouhodobé rekonstrukce objektu nedokončeny,“ upřesnil Vácha.

Vzhledem k nejisté dotaci město zatím neví, kdy a v jakém rozsahu stavební práce zahájí, už dnes ale počítá s tím, že by pak do těchto míst přesunulo nejvíce frekventované agendy. „Výhodou pro klienty by byl určitě bezbariérový přístup,“ poznamenal místostarosta.

V návaznosti na tuto akci, která by přišla asi na tři miliony korun, město uvažuje i o vybudování volného průchodu, který by spojoval náměstí Jiřího z Poděbrad s Jungmannovou ulicí. Zde by tak měla časem vzniknout menší pasáž s obchody či výstavními prostory.

„V průchodu, na jehož realizaci zatím nemáme dostatek vlastních peněz, se nabízejí velmi atraktivní prostory s klenutými stropy. Ty by byly využity k jiným než kancelářským účelům. Mohla by tam být například prodejna a galerie. Pravdou je, že uvažujeme i o možnosti dlouhodobého pronájmu někomu, kdo by tyto prostory na vlastní náklady zrekonstruoval a zpřístupnil. Město by mu pak mohlo nájem odepisovat z investovaných prostředků. I takové řešení se nabízí,“ nastínil Vácha.

Pokud se tento plán podaří uskutečnit, městu by pak k úplnému otevření a zprovoznění radnice zbývalo dokončit rekonstrukci rozsáhlých sklepů v suterénu radnice, kde se výhledově počítá například s obnovou kdysi oblíbené vinárny. Záměr oživení sklepů zůstává sice zatím pouze v rovině úvah, nicméně i v tomto případě by se pak město nejspíš nebránilo nabídnout prostory k pronájmu.


(jn)