Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Převratné změny na hořické radnici! Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Převratné změny na hořické radnici!

Hořice - Z výsledku komunálek v Hořicích jsme si mohli myslet, že složení nejvyšších postů na radnicí zůstane při starém: ODS, za kterou kandidoval starosta Ivan Doležal, vyhrála a získala 6 mandátů. Druhá byla Volba pro město se 4 mandáty, ve které nejvíce hlasů dostali současní místostarostové Hana Richtermocová a Jaroslav Vácha.

Jelikož však o konečném složení nerozhodují hlasy občanů, ale koaliční vyjednávání, situace se ubrala úplně jiným směrem.

Kdo alespoň trochu sledoval povolební dění, mohl už dopředu spočítat možné varianty. Počítejte se mnou. Hořické zastupitelstvo má 21 členů. Vítězná ODS dostala šest křesel, k nadpoloviční většině potřebovala dalších pět. Už dopředu Ivan Doležal řekl, že se s levicí spojit nechce (ČSSD - 4 mandáty, KSČM - 1 mandát). Na výběr tedy měl ze tří možností - TOP 09 (3 m.), Šance pro rozvoj (3 m.) nebo Volba pro město (4 m.).

K překvapení všech se ODS spojila s TOP 09 a Šancí pro rozvoj, které se umístili až na 4. a 5. místě. Volba pro město zůstala mimo hru!

Z budovy radnice tedy odejdou oba dva současní místostarostové, nahradí je Martin Sodomek za ODS a Aleš Svoboda s Šance pro rozvoj.

"Pozici místostarosty budu vykonávat jako neuvolněný," sdělil Aleš Svoboda. Top 09 vyjednala dvě místa v radě. "Vzhledem k výsledku voleb jsme se dvěmi pozicemi spokojeni,"

"Z koaličního jednání jsme byli úplně vyřazeni. Nečekali jsme to. Vždy jsem stála za starostou, chování ODS jsem nepochopíla. I vzhledem k tomu jak velkou podporu jsme získali od občanů. Z toho je vidět, jak důležitý je hlas voliče. Vzhledem k velkému počtu hlasů, které jsem dostala, odcházím s hlavou vztyčenou!" sdělila nám Hana Richtermocová.

"Jsem rád, že nám to tak vyšlo pěkně doprava. Je vidět, že Hořice jsou pravicové. S těmito stranami máme podobný program. Drobné niance jsme již vyřešili. Těším se na nové změny na radnici," řekl Ivan Doležal bez velkého komentáře k odchodu VPM z radnice.

lva Šedivá, lídr ČSSD se k výsledku vyjádřila: "Jsem ráda za posun dopředu, který naše strana zaznamenala oproti minulým volbám. Se stranami, které nevstoupily do koalice s ODS, jednáme, nicméně většinu tím samozřejmě už nezískáme."

Poslední stranou v zastupitelstvu je KSČM, která získala pouze jeden mandát. "Výsledek mě docela zklamal. Letos se vedení naší strany nepodařilo udělat dobrou propagaci. Změny v postech místostarostů jsou velmi překvapivé. Uvidíme tedy, zda budeme s Volbou pro město jednat," prozradil Václav Šmatolán, lídr KSČM.

TEREZA ČERNÁ