Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Autobusová nádraží budou města pronajímat Neděle 25. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Autobusová nádraží budou města pronajímat

Hořická radnice chce pronajmout autobusové nádraží společnosti BusLine. Přitom město v minulosti rozhodlo o ukončení nájemní smlouvy právě mezi oběma subjekty.

Když společnost, provozovala autobusové nádraží, ročně inkasovala kolem milionu korun, aniž by o tom do té doby městský úřad věděl. Město dostávalo jen 150 tisíc, které využily Technické služby na úklid prostoru. Po tomto zjištění radní uvažovali, že smlouvu s BusLine rozváže, protože jim mimo jiné slíbila, že do autobusového nádraží bude investovat.

Po pohrůžce rozvázáním pracovní smlouvy společnost otočila a BusLine na nádraží instaloval elektronickou informační tabuli a začal radnici nabízet výhodnější podmínky pro cestující. I přes vlídné gesto ji neobměkčil a ta několik měsíců prohlašovala, že smlouvu o pronájmu nádraží s ním ukončí. Najednou však došlo k obratu a městský úřad se rozhodl vypsat výběrové řízení, kam se přihlásila pouze jedna firma, a to BusLine. Přitom se počítalo s tím, že Technické služby zajistí veškerý provoz nádraží, včetně výběru poplatků od dopravců za průjezd jejich autobusů.

Starosty Ivana Doležala jsme se zeptali, jak pokračuje jednání s autobusovou společností: „Smlouva mezi městem a společností je uzavřena od 1. srpna. Roční nájemné bude činit 350 tisíc korun. Zároveň jsme chtěli v návrhu smlouvy mít možnost tříměsíční výpovědní lhůty. Vybrané peníze přenecháme místním Technickým službám na obnovu vozového a strojového parku.”

Když chtěla jičínská radnice od května letošního roku zpoplatnit vjezd na nádraží, odhalila, že BusLine účtuje ostatním dopravcům poplatky a přitom nemá s městem uzavřenou smlouvu. Provozovatelé spojů se tehdy ohradili, že peníze už inkasuje semilská společnost. Město na BusLine podalo trestní oznámení. Ta se proti tomu ohradila, protože opakovaně žádala o pronájem prostoru. I podle policie bylo známo, že autobusové nádraží v Jičíně užívá a provozuje společnost ČSAD Semily a poté její nástupnická společnost BusLine.

Představitelům radnice se už společnost BusLine, která je největším provozovatelem spojů v Jičíně i městské hromadné dopravy, omluvila za nepřesnou specifikaci poskytovaných služeb na autobusovém stanovišti v Jičíně, která se do smluv mezi BusLine a ostatními dopravci dostala neúmyslně při jejich přepisování administrativním pracovníkem.

Obě strany pak začaly jednat o ukončení sporu smírnou cestou. Jako kompenzaci nabídl dopravce umístění moderní LED tabule příjezdů a odjezdů autobusů. Několik měsíců se oba aktéři dohadovali o budoucí spolupráci. Místostarosta Tomáš Frýba nám sdělil, jak jednání pokračuje: „Nyní připravujeme smlouvu o pronajmutí autobusového nádraží, která by měla být společnosti předložena v prosinci i letošního roku.”


Autor: Pavla Škaloudová