Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice vybírají nového šéfa nemocnice Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
11.10.2013 - www.5plus2.cz
Hořice vybírají nového šéfa nemocnice

Půl roku po rezignaci dosavadního ředitele hořické nemocnice Petra Adámka by měl špitál dostat nového šéfa. Do výběrového řízení o ředitelské křeslo se přihlásilo třináct zájemců. Jedná se přitom o již druhé výběrové řízení, které město v letošním roce vypsalo.

Do prvního se v květnu přihlásili jen dva kandidáti. Radnice proto řízení zrušila. „Chtěli jsme mít větší výběr. Dva uchazeči nám přišli málo. Výsledek druhé výzvy nám dal za pravdu. Výběr ze třinácti lidí vrhá na výběrové řízení lepší světlo,“ přiznal starosta Hořic Ivan Doležal.

Zatímco v prvním případě měli uchazeči na přihlášení jen zhruba měsíc, podruhé byla radnice velkorysejší. Výzva k podání přihlášek trvala přes celé prázdniny a město ji umístilo i do médií nebo na internetové pracovní servery. Termín pro podání přihlášek skončil 4. září. Výběrová komise pak ze třinácti přihlášených pozvala k osobním pohovorům nejlepších sedm kandidátů.

„Pohovory budou 15. října. Hned druhý den by měla zasedat rada, která na základě doporučení komise pravděpodobně vybere nového ředitele nemocnice,“ řekl Doležal.

Komise, která kandidáty na ředitelské křeslo v hořické nemocnici vybírá, se skládá především z odborníků. Zasedá v ní například šéf lékařských odborů v Hořicích, ředitel krajského zdravotnického holdingu nebo městský radní pro zdravotnictví a sociální služby. Obdobné složení mívají takové komise běžně i v jiných špitálech.

Odcházející ředitel Petr Adámek na funkci rezignoval na jaře kvůli přílišné administrativě. Chce se více věnovat lékařské praxi.

„Zastávám tu jak pozici lékaře, tak i ředitele. Vzhledem k tomu, že jsme loni nastavili procesy řízení a bezpečí na poměrně vysokou laťku, už tyto dvě funkce těžko stíhám,“ vysvětlil tehdy důvody svého rozhodnutí Adámek.

Na nového ředitele nečekají v nemocnici žádná zásadní rozhodnutí. Podle radnice jsou však pro kandidáty výhodou případné zkušenosti se státními a evropskými dotacemi. Nemocnice už delší dobu uvažuje o zateplení budov. Na to však bez dotací nejsou peníze. Na druhou stranu však nemocnice nečelí ani provozním ztrátám. Hospodaření městského špitálu je dlouhodobě vyrovnané, roční obrat se pohybuje okolo 60 milionů korun. Radnice dotuje jen provoz chirurgické ambulance. Ročně na ni posílá okolo 200 tisíc korun.

„Důraz budeme nejspíš klást na spolupráci nemocnice s dalšími městskými organizacemi, jako je domov důchodců nebo léčebna dlouhodobě nemocných. Mohly by některé služby sdílet a zlepšit tak svou ekonomiku,“ popsal možné priority výběrové komise starosta Hořic Ivan Doležal, který je co by zástupce města také jedním z hodnotitelů.

„Hlavně, aby se tu už nic nerušilo. Kdysi to byla normální nemocnice. Teď jsou tu jen tři ambulance,“ dodal sedmdesátník František Šourek z Ostroměře.


Autor: Tomáš Hejtmánek