Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořická nemocnice se drží na nule Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická nemocnice se drží na nule

Město Hořice je jediné v regionu, které provozuje vlastní nemocnici jako svou příspěvkovou organizaci. Hospodaření není v černých číslech, ale daří se ho alespoň držet na nule.

V roce 2014 se pod vedením nové ředitelky Romany Mrázové rovnováhu udržet podaří, i když město bude muset na dílčí složky špitálu přispět částkou 200 tisíc korun a také musí sáhnout do kapsy kvůli některým plánovaným investicím.

Příspěvek města je rozdělen na sto tisíc pro provoz chirurgické ambulance a na sto tisíc na sociální lůžka. „Pro nás je důležité, že nemocnice nebude v červených číslech. Před několika lety ale dokázala vynášet zajímavé částky, takže dnešní stav není úplně růžový," sdělil místostarosta Aleš Svoboda.
„Jsme rádi, jak nemocnici uchopila nová ředitelka, paní Romana Mrázová. Nechce nemocnici nechat spadnout do mínusu," dodal.

Romana Mrázová v pozici ředitelky působí od konce loňského roku. Příspěvková organizace se pod jejím vedení připravuje tři velké investice. Úpravy se dočká vjezd do areálu, stará lůžka nahradí nová a komplex se zazelená mladými dřevinami.

Rozšíření vjezdu je podmínkou hasičského záchranného sboru. V současnosti totiž do areálu nemohou vjet velké protipožární vozy. K této investici se připojí i úprava vnitřní silnice v areálu. Vedení nemocnice ji chce rozšířit na dva pruhy. Lavinovým způsobem se na tento záměr nabalí další akce, a sice rekonstrukce osvětlení podél komunikace.

Romana Mrázová do plánu navíc připojila i vybudování bočního vedlejšího vjezdu do areálu. Využívaly by ho pouze sanitní vozy a přišel by vhod v případě uzavření Riegrovy ulice.

Zatím jsou známy odhady nákladů u první poloviny celého záměru. Město vyhradilo 400 tisíc korun, nemocnice 300 tisíc.
Další velkou investicí bude nákup lůžek, nočních stolků a jídelních stolů pro pacienty. Zaplatí ji samotná městská nemocnice z dárcovského fondu. Vyčerpá z něj 250 tisíc korun, což je polovina z celkově naspořené sumy. Zařízení dnes má k dispozici 120 lůžek, přičemž 111 pro zdravotnické účely a devět pro sociální služby.

„Čtyřicet sedm lůžek je nových, elektricky polohovatelných a kvalitních. Berme v úvahu, že byly pořízeny během mých dvou předchůdců. Zbytek už ale zastaral. Nejsou například polohovatelná, což je dnes standard," vysvětlila Romana Mrázová.

Špitál se rovněž připravuje na výsadbu zeleně. Už na podzim pracovníci odstranili staré dřeviny. Záměr se komplikuje. Nedávný tendr byl zrušen kvůli tomu, že se do něj přihlásil jediný uchazeč. Nyní se plánuje vypsání nového. Aktuální cenové odhady činí více než 900 tisíc korun, realizace se kvůli průtahům může uskutečnit až během podzimních měsíců.


Autor: Jan Jireš