Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Klášter žije! Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
20.9.2007 - www.jicinsky.net
Klášter žije!

V sobotu 22. září od 13 hodin se areál bývalého kláštera a nemocnice v Nové Pace promění v malé multikulturní městečko. Uskuteční se zde benefiční festival Klášter žije!

Program festivalu slibuje rozmanitou zábavu: zahraje osmnáct skupin a osm dýdžejů, návštěvníky bude čekat také filmový stan, diskuze, výstavy, prezentace neziskových organizací a mnoho dalšího.

Brány areálu se otevřou úderem sobotního poledne. Hudební program začne ve 13 hodin, poslední kapela dohraje hodinu po půlnoci. Program pořadatelé záměrně složili tak, aby si z nabídky mohl vybrat opravdu každý.

Odpoledne vystoupí například Evergreen Dixieland Band, folklorní soubor Hořeňák, skupina High Fever, která představí známé písně skupin Abba nebo Boney M. Nevšední zážitek slibuje recitál herce a písničkáře Jiřího Schmitzera, stejně tak vystoupení The Tap Tap, což je soubor studentů Jedličkova ústavu, kteří přehrávají známé písně a hity pod vedením zkušených muzikantů ze skupiny Vltava.

Hlavní hvězdou hudební části festivalu je Ivan Mládek a jeho Banjo band. Návštěvníci se mohou těšit na zlidovělé odrhovačky jako Jožin z bažin nebo Prachovské skály, chybět nebudou ani nejrůznější scénky, vtipy a průpovídky, a to nejen v podání Ivana Mládka, ale také Lenky Plačkové, Ivo Pešáka a koktavého Milana Pitkina.

Večerní hudební program obstarají další hvězdy festivalu, skupiny Sto zvířat, Skandaal, Lety mimo nebo punková legenda NVÚ.

Klášter ovšem nebude žít pouze hudbou. Po celý den se budou ve filmovém stanu promítat sociální a ekologické dokumenty, které doprovodí diskuze s odborníky a pracovníky neziskových organizací. Celá jedna budova v areálu bude vyhrazena výstavám obrazů a fotografií. V další budově bude připraveno pět stolních fotbálků, koktejlový bar Caribik a Semtex dj stage, kde budou po celý den hrát Dj Blue, Dj Rippa nebo drumnbassový král Dj Pixie.

V areálu festivalu nebudou chybět nejrůznější stánky, oddechová místa, čajovna nebo kafírna. K dostání bude rozmanité občerstvení i vegetariánské, točit se bude novopacká jedenáctka a Kofola.

Pořadatelé jsou připraveni i na případné nepříznivé počasí. V areálu bude dostatek krytých prostor a několik pivních stanů. Budovy v areálu pojmou i několik tisíc lidí a party si prostě všichni užijí za každého počasí.

Klášter žije! tak slibuje nevšední zážitek. To ovšem není všechno. Festival je benefiční, což znamená, že výtěžek z akce bude použit na rekonstrukci objektu bývalého kláštera. Ten od minulého roku patří novopackému občanskému sdružení Život bez bariér, které zde buduje moderní a všestranné centrum pro pomoc postiženým a jinak znevýhodněným lidem. Padesátikoruna z každé prodané vstupenky bude použita na rekonstrukci kláštera, a všichni návštěvníci se tak mohou přijít pobavit a zároveň pomoci této významné kulturní památce.

Důležité informace a podrobný program na stránkách www.zbb.cz/klasterzije. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 150 korun v informačních centrech ve větších městech po celém regionu nebo za 200 korun na místě.


(ik)