Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Rozhodující pro přijetí do domova pro seniory je zdravotní stav Neděle 24. září 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
14.2.2008 - www.jicinsky.net
Rozhodující pro přijetí do domova pro seniory je zdravotní stav

Zdravotní stav. To je hlavní kritérium, podle kterého bude packá radnice posuzovat žádosti ze seznamu uchazečů o přijetí do nového domova pro seniory ve Svatojánské ulici. Pravidla počítají i s finančními příspěvky obcí, odkud klient pochází.

„Hlavním kritériem pro přijetí do domova důchodců bude celkový stav žadatele, to, jaký má stupeň závislosti na pravidelné pomoci jiné osoby, což je vyjádřeno příspěvkem na péči. Člověk, který je zařazen do kategorie nižší než třetí stupeň závislosti na péči, bude mít podstatně menší šanci se tam dostat,“ prohlásil starosta Josef Cogan.

Město tak bude přednostně vycházet vstříc těm žádostem, které se týkají osob vyžadujících co největší péči, což v praxi znamená, že půjde o obyvatele s pravidelným měsíčním příspěvkem ve výši osm a jedenáct tisíc korun. „Ano, obecně platí, že přednost dostanou lidé se třetím a čtvrtým stupněm závislosti. Domov pro seniory není koncipován jako penzion pro starší spoluobčany, ale jako zařízení, které zajišťuje ústavní péči pro potřebné v celém regionu Novopacka,“ dodává Cogan.

Současně zdůraznil, že komise složená z představitelů radnice a Ústavu sociálních služeb města přihlíží nejen k stupni snížené soběstačnosti žadatele, a od toho se odvíjejícímu příspěvku na péči, ale i k jeho rodinným poměrům.

Služeb domova důchodců, jehož výstavba přišla na více než sto deset milionů korun, budou moci využívat i lidé žijící mimo Novou Paku, avšak s podmínkou, že za ně domovská obec uhradí finanční příspěvek, jehož výše je odstupňována podle velikosti sídel.

„Města a obce si mohou vybrat, buď nám každý rok budou posílat pevně stanovenou částku, a nebo uhradí jednorázovou platbu ve výši trojnásobku základní sazby jako částečné vyrovnání nákladů na sociální služby mezi obcemi,“ upřesnil starosta.

Na financování provozu zdejšího zařízení se podle něj bude nadále podílet stát i město, které sociální služby ročně dotuje ze svého rozpočtu nemalými částkami.

Změna pravidel pro přijetí nových klientů se netýká stávajících čtyř desítek obyvatel, kteří se do novostavby přestěhovali koncem ledna z původního domova důchodců. (jn)