Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - V pondělí kradli v Nové Pace, Čtvrtek 20. června 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
V pondělí kradli v Nové Pace,

Ne každý cizinec, který navštíví naši republiku, je zde vítán. Ty nepoctivé, kteří se u nás dopouštějí trestné činnosti, je nutné co nejdříve vrátit zpět podle jedné z priorit Policie České republiky pro rok 2009, která říká „Poctivé vítáme, lumpy vracíme“. V tomto týdnu se o tom přesvědčila i dvojice z Balkánu, která k trestné činnosti - přesněji krádeži v obchodě na novopackém náměstí - využila nezletilé.

Je pondělí 2. března krátce před polednem a samoobslužná prodejna na náměstí v Nové Pace zeje téměř prázdnotou. Jen tu a tam pár zákazníků, mezi nimiž je i čtyřiapadesátiletá žena s kabelkou zavěšenou na nákupním vozíku, která pomalu prochází oddělením s ovocem a zeleninou. Zde se k ní přitočí slečna s delšími vlasy a požádá ji o zjištění cen vystaveného zboží. I když se ženě zdá její chování zvláštní a podezřívá ji z toho, že si z ní dělá legraci, přesto jí trpělivě sdělí, co potřebuje.

V tu chvíli se v jejich blízkosti objeví další dívka spolu s mladou ženou. Dívenka si po chvíli sedá na bobek a pomalu otevírá kabelku zavěšenou na vozíku. První pokus se nezdaří, neboť žena košíkem pohne. Podruhé už docílí svého. V ruce svírá peněženku, kterou okamžitě předává společnici. Obě pak rychle prodejnu opouštějí. V té chvíli si žena všimne otevřené kabelky. Rázem zjistí, že jí chybí peněženka, ve které měla několikatisícovou hotovost a platební kartu. Její podezření okamžitě padne na slečnu, která ji tak nesmyslně zabavila v sektoru zeleniny. Zalarmuje prodavačku a společně ji ještě v prodejně zadrží. Po příjezdu policejní hlídky začíná vyšetřování. I když dívka zapírá, není to nic platné. Průběh krádeže totiž zaznamenal uvnitř instalovaný kamerový systém, jehož záznam policistům majitel prodejny ochotně poskytl.

Pak už vzaly události rychlý spád a během několika minut seděla celá skupinka na policejní služebně. Jednalo se o cizince z Balkánu. Devětadvacetiletou ženu, o tři roky staršího muže a jeho dvě nezletilé dcery ve věku deset a čtrnáct let. Po provedených úkonech byly dívky vzhledem k nízkému věku propuštěny a předány matce.

Muž se ženou však skončili v policejní cele. Vzhledem k tomu, že si neustále stěžovali na svůj zdravotní stav, navštívil je i lékař záchranné služby, který však u nich žádné zdravotní problémy neshledal. A tak si zde nakonec pobyli až do středy 4. března, kdy je policejní hlídka eskortovala k soudci Okresního soudu v Jičíně. Ten ženu na základě nashromážděných důkazů shledal vinnou z trestného činu krádeže, neoprávněného držení platební karty a ohrožování výchovy mládeže. Muže pak z trestného činu ohrožování výchovy mládeže. Soud oba postihl stejným trestem, vyhoštěním na dobu pěti let. Do tří dnů musí republiku opustit. Hana Klečalová, tisková mluvčí PČR