Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Obchodník s květinami má zájem stavět v novopacké průmyslové zóně Pondělí 15. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Obchodník s květinami má zájem stavět v novopacké průmyslové zóně

Firma, která se zabývá obchodem s květinami, bude zřejmě novým investorem, který zaplní další volnou část průmyslové zóny ve Vlkově.

Prodej zhruba dvou tisíc metrů čtverečních v lokalitě podél hlavního silničního tahu z Prahy na Krkonoše podpořil v pondělí výbor pro rozvoj.

„O pozemek má zájem firma, která provozuje velkoobchod a maloobchod s květinami. V Nové Pace má už sídlo, ale působí i v jiných regionech. Ve městě by chtěla rozšířit zázemí,“ potvrdil packý místostarosta Stanislav Albrecht.

Floristický obchodník by tak získal čtvereční metr pozemku za osm set korun. Návrh teď bude projednávat městská rada na své nejbližší schůzi a je pravděpodobné, že ho schválí.

Naopak na mrtvém bodě uvázly námluvy mezi městem a společností AMB Real, která hledá prostory pro výrobu mobilních dřevostaveb. Také tato firma už v Nové Pace působí a nyní projevila zájem o odkoupení pozemku o rozloze více než čtyř tisíc metrů čtverečních ve Vlkově. Zatím se však nemůže s radnicí dohodnout na ceně pozemku.

Zatímco radní trvají na ceně 1200 korun za čtvereční metr, firma nabízí o 400 korun méně. „V té části průmyslové zóny, kde by firma AMB Real chtěla stavět, vychází cena na 1200 korun za metr, zatímco investor by chtěl pozemek za 800 korun. Zatím jsme se nedohodli, jednání jsou na mrtvém bodu,“ uvedl Albrecht.

Radnice nyní zvažuje, že schválí motivační program pro investory. „Podle zákona je potřeba třicet procent plochy vyhradit pro zeleň. Výbor pro rozvoj v této souvislosti navrhuje, aby město investorům poskytlo bonusy, například v podobě snížení ceny pozemku asi o tři procenta, pokud budou svůj projekt koordinovat s odborem životního prostředí právě při řešení výsadby zeleně v průmyslové zóně. Určitá část z ceny pozemku by jim tak byla vrácena při kolaudaci,“ nastínil Albrecht.

Město původně na Vlkově nabízelo přes čtyři hektary pozemků, tři z nich zůstávají zatím nezastavěné. V průmyslové zóně zahájila loni provoz místní firma Enika a nové haly postavila společnost All Cars, provozující stanici technické kontroly a myčku aut. (jn)