Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Sdružení Místo shání peníze k výstavbě útulku pro psy v Nové Pace Pondělí 26. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Sdružení Místo shání peníze k výstavbě útulku pro psy v Nové Pace

Na lepší podmínky při péči o opuštěné, zatoulané či týrané psy si členové občanského sdružení Místo musí ještě počkat. Packá radnice sice potvrdila souhlas s výstavbou nového útulku na jednom z městských pozemků ve Štikově, ale na realizaci stále chybí peníze. Činnost sdružení tak nadále zůstane na bedrech jeho členů a dobrovolníků, kteří se o zvířata často starají i doma. Provizorní záchytná stanice v areálu Technických služeb totiž nemá dostatečnou kapacitu a je nevyhovující.

Radní potvrdili, že sdružení Místo má právo na pozemku města ve Štikově postavit psí útulek. „V této první fázi jde ale zatím o souhlas s vybudováním přípojky elektřiny,“ říká místostarosta Stanislav Albrecht s tím, že město ve svém rozpočtu na letošní rok vyčlenilo na rozjezd záměru sedmdesát tisíc korun, které věnuje občanskému sdružení.

Jeho zástupci však původně doufali, že je radnice podpoří větší sumou, aby útulek mohl začít fungovat co nejdříve. Dosavadní zázemí je totiž nevyhovující, v areálu Technických služeb je k dispozici jen pět záchytných kotců, které slouží jako dočasné ubytování pro větší psy. Menší zvířata a štěňata mají dobrovolníci v takzvaných domácích depozitech.

„Obsluha nemá v areálu Technických služeb žádné zázemí, není tam ani přístup k vodě. Podmínky nejsou dobré, proto sháníme peníze, abychom mohli naši kapacitu rozšířit na Štikově, kde nám město za tímto účelem bezplatně zapůjčilo pozemek už před třemi lety. Rozšíření kapacity by však nebylo velké, protože v blízkosti se nachází obytná zástavba,“ přiblížila předsedkyně sdružení Místo Vendula Nováková.

„Práce členů sdružení si vážíme a jejich aktivity budeme podporovat, například při zpracování projektové dokumentace, ale otázka finančního příspěvku na vlastní stavbu útulku není v tuto chvíli ještě dořešena,“ říká novopacký místostarosta Josef Hendrych.

Kolik peněz na stavbu záchytného zázemí pro opuštěné psy město uvolní, bude jasné až po diskuzi v zastupitelstvu, avšak taková debata se dá prý očekávat nejdříve na podzim v souvislosti s přípravou rozpočtu na příští rok.

To si uvědomuje i Nováková, podle které však nelze stavbu nové záchytné stanice pro opuštěná a zatoulaná zvířata neustále odkládat. „Je hezké, že nám vyjadřují podporu, ale bez peněz není možné tento záměr uskutečnit. Budeme hledat i jiná řešení, s žádostí o finanční příspěvek se pokusíme oslovit například sponzory,“ naznačila.

Stavba útulku vychází podle projektu zhruba na milion korun, skutečné náklady by však podle Novákové mohly být i výrazně nižší.

Občanské sdružení Místo působí v Nové Pace už několik let a navazuje na činnost Svazu opuštěných a zatoulaných zvířat. Ten v minulosti pomáhal hlavně Libuši Šolcové, která o opuštěné psy pečovala ve svém soukromém útulku do roku 2006, kdy se část jejího domu v Nové Pace zřítila. (jn)