Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Hráz pivovarského rybníka v Nové Pace se bortí, silničáři začnou s opravou Pondělí 15. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hráz pivovarského rybníka v Nové Pace se bortí, silničáři začnou s opravou

Obavy z protržení dlouhodobě poškozené hráze pivovarského rybníka v Nové Pace během letošního roku pominou. Silničáři začnou v létě s opravou bortícího se břehu i přilehlé komunikace z Nové Paky ve směru na Štikov.

„Oprava hráze pivovarského rybníka je už v rozběhu. K dispozici je stavební povolení a v soutěži byla vybrána firma, která bude práce provádět. Stavba měla být zahájena už před čtrnácti dny, ale kvůli dosud probíhající rekonstrukci mostu v Bělé u Pecky, který je uzavřen, byla akce odložena. Vznikl by totiž problém, kdybychom souběžně spustili dvě silniční stavby s uzavírkou relativně blízko sebe,“ říká náměstek hradeckého hejtmana Karel Janeček.

Podle něj se nyní hledá řešení právě v návaznosti na dopravní uzavírku v úseku kolem rybníka. Práce by však měly začít nejpozději koncem července, kdy se předpokládá zprovoznění mostu v Bělé, jehož obnova si vyžádá necelé čtyři miliony korun. „Logisticky je potřeba tuto záležitost vyřešit, abychom motoristům nezkomplikovali život,“ dodal.

Hráz i přilehlá silnice u pivovarského rybníka se trhají už několik let, dřívějšímu zahájení opravy však bránily spory mezi novopackým pivovarem, který je majitelem vodní plochy, a vlastníkem komunikace vedoucí podél břehu.

„Původně se nás správa a údržba silnic snažila přesvědčit, že jsme situaci zavinili v důsledku špatného stavu hráze rybníka, a že bychom tedy měli závadu odstranit. Znalecký posudek však ukázal, že příčinou je dopravní zatížení silnice, tudíž chyba je na straně jejího vlastníka, který by měl poškozenou část opravit. Z posudku jsme vyšli jako strana, která nezpůsobila tento havarijní stav,“ konstatuje ředitel packého pivovaru Jaromír Bulko.

Starosta města Rudolf Cogan tvrdí, že se radnice snažila rizikovou situaci s poškozenou hrází a propadající se silnicí vyřešit už dříve i přes výzvy stavebního úřadu. „Jsem rád, že kraj zařadil opravu hráze a komunikace podél rybníka do plánu stavebních akcí na letošní rok. Ostatně stavební úřad v Nové Pace už dříve vyzval zúčastněné, aby přistoupili k odstranění závady,“ řekl Cogan. (jn)