Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paha: bazén a další investiční projekty startují Neděle 29. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paha: bazén a další investiční projekty startují

Na pořadu dne je zakázka číslo jedna, a to je stavba bazénu za sto milionů korun. Výběrové řízení na dodavatele zajišťovala firma Dabona a právě zítra (12.7.) se budou v Rychnově nad Kněžnou otevírat obálky s nabídkami. Podklady k soutěži si vyžádalo 18 firem, hlavním kritériem je cena.

„Pokud se podaří vybrat dodavatele, stavba bude zahájena na podzim a dokončena příští rok v letních měsících," tvrdí místostarosta Stanislav Albrecht.
Bazén vyroste u Základní školy v Husitské ulici, kde se napojí na novou tělocvičnu. Komplex nabídne veřejnosti čtyři dráhy na plavání v délce 25 metrů, skluzavku a pojízdný plech. Nebude chybět ani pára. Venku vznikne dřevěná terasa pro opalování s bazénkem, který bude sloužit především pro dojezd velké skluzavky.

„Počítáme s tím, že po novém přerozdělení daní budeme mít ročně na investice 40 milionů korun. Takže bazén nás bude stát po čtyři roky pětadvacet milionů korun. Dva roky zaplatíme přímo, další dva prostřednictvím dodavatelského úvěru," popsal už v minulosti finanční zajištění akce starosta Rudolf Cogan.

Před dokončením je nové parkoviště ze zámkové dlažby u budovy policie, kde vznikne devět parkovacích míst. V rámci zakázky byl vyspraven i přilehlý chodník a vjezd k objektu policie. V současné době je vyfrézovaná vozovka směrem od úřadu až k novému přechodu pro chodce. Ten bezpečně propojí Jírovy sady a lokalitu U Žáby. Zvýšený přechod bude ze žulové dlažby. Celkové náklady jsou 860 tisíc korun. Akce bude hotova během měsíce. Renovací mělo projít i přilehlé hřiště U Žáby. K tomu bohužel nedojde.

K renovaci hřiště letos nedojde. „Musím rodiče i děti zklamat, záměr jsme bohužel nesladili ideálně s projektantem. V této chvíli máme pouze vysoutěžené tři herní prvky, které umístíme na umělou plochu o prázdninách. Odstraníme kolotoč, a to bude asi všechno. Určitě ale realizujeme soutěž na celkovou rekonstrukci plochy," ujišťuje Albrecht. Zakázka bude stát přibližně tři miliony korun. Celý prostor dostane novou podobu, upraveny budou cesty, osvětlení, změní se dětské hřiště, instalován bude umělý povrch s boulemi a u Brdského potoka přibude i odpočinková plocha pro teenagery. Hřiště bude podle Albrechta zaměřeno na koordinaci pohybu.

Vybavení : bazén u Základní školy v Husitské ulici bude mít vnitřní bazén velký a dětský, čtyři dráhy na plavání, vířivku, parní komoru, skluzavku, pojízdný plech a terasu na opalování s venkovním bazénem. Bazén bude mít přepadovou van, zabudované schůdky do stěny, pítko a vstup pro hendikepované.


Autor: Iva Kovářová