Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paka už zná cenu za bazén, areál vyjde na téměř 62 milionů Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paka už zná cenu za bazén, areál vyjde na téměř 62 milionů

Na necelých dvaašedesát milionů korun vyjde samotná stavba krytého plaveckého bazénu v Nové Pace. Takový je závěr soutěže, v níž zvítězila nejnižší cenová nabídka pražské firmy Trigema Building, která přesvědčila členy výběrové komise a radní, že zakázku dokáže splnit i přesto, že nabídla cenu asi o třetinu nižší, než s jakou počítal projektant.

"Vybrali jsme firmu s nejnižší cenou a v současné době čekáme, až skončí lhůta pro odvolání. Odvolání může podat kterýkoliv z ostatních účastníků řízení, tedy firem, které zakázku nedostaly," konstatuje starosta města Rudolf Cogan.
Očekává, že stavba haly, kterou tvoří čtveřice pětadvacet metrů dlouhých plaveckých drah, dětský bazén, vířivka, pára a venkovní bazén s letní terasou, bude náročná hlavně kvůli pečlivé kontrole ze strany stavebního dozoru.

"Nezastírám, že bude obtížné zajistit vysokou kvalitu, ale máme za to, že projekt poskytuje dobrou oporu, aby kvalita ve výsledku byla dostatečná. Je však jasné, že stavba bude klást vysoké požadavky na dohled. Takže je i velice důležité, kdo bude stavebním dozorem za město," míní starosta.

Díky nečekaně vysoké úspoře na pořizovacích nákladech vedení radnice počítá ještě s dodatečným rozšířením areálu. "Venkovní část se zvětší o brouzdaliště pro nejmenší děti. Tahle zakázka se ještě dodatečně vysoutěží, ale její realizace proběhne souběžně s hlavní stavbou, takže celé sportovně-regenerační centrum bude kompletně hotové na přelomu jara a léta 2015," upřesnil vedoucí výboru pro rozvoj a packý zastupitel Josef Cogan. "Po započtení dodatečných prací a nákladů na stavební dozor bychom se tedy měli vejít do necelých sedmdesáti milionů," dodal.

Stejně jako jeho bratr Rudolf Cogan i on připouští, že klíčovou roli bude hrát kontrola kvality všech prací a dodaných technologií. "Najmeme si i odborníka pro danou oblast. Věříme, že firma všechno zvládne, nicméně v případě problémů jsme připraveni uplatňovat i finanční sankce, které jsou součástí smlouvy," sdělil Josef Cogan. Podle něj není cena za stavbu nijak nereálná, protože podobnou nabídku předložily městu i další čtyři firmy. "Kolem dvaašedesáti milionů korun se točily nabídky asi pěti firem, takže to určitě nebyl ústřel."

Stavba nového sportoviště vedle tělocvičny na sídlišti Studénka by měla být zahájena na jaře příštího roku. Otevření bazénu se plánuje na začátek léta 2015. (jn)