Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Stavba bazénu v Nové Pace nabírá zpoždění, vítězná firma zakázku vzdala Pondělí 26. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Stavba bazénu v Nové Pace nabírá zpoždění, vítězná firma zakázku vzdala

Nejméně o pět milionů dráž vyjde stavba plaveckého bazénu v Nové Pace. Posouvá se také termín zprovoznění sportoviště. Důvodem je odchod firmy Trigema building, která sice výběrové řízení na bazén vyhrála, ale zakázku po řadě týdnů vyjednávání s městem nakonec odmítla. Nový objekt tak nejspíš postaví pražská společnost Metrostav.

"Z Trigemy nám napsali, že to nezvládnou," líčí zdůvodnění packý starosta Rudolf Cogan. "Výběrové řízení se už delší dobu táhne, takže od zakázky mohli odstoupit, měli na to právo. Oslovili jsme proto druhou firmu v pořadí, v současnosti jednáme s Metrostavem," dodal s tím, že z nečekaných komplikací nemá radost.

Nové Pace už je mimo jiné jasné, že se stavba prodraží nejméně o pět milionů korun. Zatímco Trigema městu slíbila, že sportoviště vybuduje za 61,5 milionu, druhá nejlevnější nabídka od Metrostavu dosahuje částky 66,5 milionu korun. Bazén se však nejen prodraží, ale navíc se posouvá i termín jeho dokončení. Původně chtělo město novou atrakci otevřít následující rok v létě, tentokrát jsou odhady ohledně otevření bazénu podstatně opatrnější. "Termín se natahuje, protože stavební práce začnou později. Zprovoznění se dá předpokládat na Vánoce 2015," poznamenal starosta.

Zároveň ale tvrdí, že město má s Metrostavem dobrou zkušenost, kterou získalo při loňské přestavbě čistírny odpadních vod.

Změny dodavatele nepovedou radnici k osekání projektu a hledání finančních úspor. Naopak se toho prý udělá víc. "Ještě se projektuje nějaké doplňující vybavení pro malé děti. Pořád jsme totiž hluboko proti původně předpokládanému rozpočtu kolem pětasedmdesáti milionů korun, takže i těch šestašedesát milionů, které předložil Metrostav, je pro nás výhra," míní Cogan.

Nejasnosti panují i kolem výběru stavebního dozoru, radní by totiž chtěli bez výběrového řízení uzavřít smlouvu na investorský dozor s Františkem Kujanem, s nímž už město v minulosti spolupracovalo. "Na jednání zastupitelstva jsem se snažil tento postup obhájit. Správně bychom sice měli výběrové řízení vyhlásit, ale zároveň existuje velmi velké riziko, že pokud ho vyhlásíme, firma Metrostav nebo kdokoliv jiný získá díky nejlevnější nabídce technický dozor výhodný pro sebe. Měli bychom totiž vybrat nejlevnější nabídku. My ale potřebujeme někoho, komu můžeme důvěřovat, na koho se lze spolehnout. Požádal jsem proto zastupitele, aby vzali na vědomí, že rada uzavře smlouvu přímo s Františkem Kujanem. S ním jsme byli spokojeni během stavby čistírny odpadních vod," líčí Cogan.

Tento návrh prošel většinou hlasů, proti hlasoval jeden zastupitel a dalších pět se zdrželo.

Přípravu stavby bazénu provázejí komplikace od loňska, neboť na konci listopadu severočeská firma Syner napadla výsledek výběrového řízení. Prohlásila, že první a druhá firma měly být vyřazeny, protože nesplnily všechny podmínky soutěže. Vedení města námitku odmítlo. (jn)