Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paka chce parkoviště pro kulturní středisko. Koupí pozemek v centru Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paka chce parkoviště pro kulturní středisko. Koupí pozemek v centru

Chybějící parkování pro motorizované návštěvníky, to je problém, se kterým se potýká městské kulturní středisko po mnoho let. Teď ale svitla naděje, že se přece jen podaří nová parkovací místa v blízkosti kulturního stánku vybudovat. Zlepšit situaci má výstavba nového parkoviště nad kulturním střediskem směrem k železniční trati. Sloužit by pak mohlo i návštěvníkům okolních veřejných budov.

JVzhledem k poloze kulturního domu v centru města a ve svažitém terénu má dnes k dispozici jen krátký parkovací pruh s podélným stáním přímo v jednosměrné ulici F. F. Procházky, která vyúsťuje z nového Muzejního náměstí. O parkoviště se navíc dělí s uživateli dalších přilehlých nemovitostí, volná místa se tak dají častěji spočítat na prstech.

Město teď využije nabídky státu a koupí od něj pozemek u železničního přejezdu i se stavbou bývalého drážního domku. Ten pravděpodobně někdy v budoucnu zboří a uvolněný pozemek využije ke stavbě odstavného parkoviště, které by mohlo pojmout až 17 osobních aut. Odkup pozemku i budovy už pačtí zastupitelé v pondělí schválili. Předpokládá se, že získaný prostor město v budoucnu využije k větším změnám, kromě parkoviště by se na něj mohla přeložit i část ulice U Trati, která se v současnosti pozemku vyhýbá úzkou a nepřehlednou kličkou. Význam této dopravní úpravy by stoupl po zahájení plánované výstavby nové čtvrti rodinných a bytových domů v nedaleké lokalitě Slovany-západ.

"V těchto místech nám parkovací místa chybí, parkuje se jen podle silnice, případně až ve dvoře MKS, kde snadno dochází k ucpání. Část pozemku nad knihovnou zase patří ČEZu, který tam parkování omezil dopravní značkou. Tři čtyři auta se vejdou v zatáčce, ale to je opravdu málo," připouští packý místostarosta Pavel Bouchner. Podobně jako kulturní středisko jsou na tom s parkováním i sousední Klenotnice drahých kamenů a knihovna, ale i třeba blízká sokolovna a vlaková zastávka.

"Už když se plánoval odkup pozemku, nechali jsme si u Projektservisu Jičín zpracovat studii, která počítá s narovnáním silnice U Trati. Na obou stranách komunikace by zároveň mohlo v první fázi vzniknout asi 12 až 14 parkovacích míst," nastínil Bouchner s tím, že jde zatím o první studii, která by se mohla v budoucnu upravit. Na papíře je i možnost vybudovat další parkoviště na protilehlé straně stávající silnice k MKS. Celková kapacita by pak dosáhla až 25 parkovacích míst.

Město dům s pozemkem poblíž železniční zastávky Nová Paka - město kupuje za cenu podle znaleckého posudku, která činí 900 tisíc korun. Kdy k výstavbě plánovaného parkoviště skutečně dojde, se ale zatím neví. Domek na pozemku město navíc kupuje obsazený nájemníky a proti jejich vůli je vystěhovat nechce.

Aktuálně se nejbližší nová parkovací místa rodí v rámci revitalizace nedalekých Jírových sadů. (zan)