Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Novopacký hotel Centrál čeká náročná renovace Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Novopacký hotel Centrál čeká náročná renovace

„Úžasný, ohromný, moc vám fandíme. Smekáme před vaší odvahou a vírou." Tak reagovali lidé na zprávu o oživení hotelu Centrál, který získala v nedávných dnech do pronájmu Jednota bratrská se sídlem v Nové Pace.

V neděli dopoledne v rozlehlém sále hotelu po létech opět pulsoval život. Pastor Bohdan Čančík sem pozval veřejnost, aby ji při setkání s hudbou informoval o tom, v jakém stavu se objekt nachází, co bude nejdůležitější pro jeho záchranu a kdy bude zpřístupněn. I jeho překvapila pozitivní reakce lidí, kteří se radují z toho, že původnímu hostinci U zlatého hroznu se vrátí zašlá sláva.

„Je to dobře, alespoň nebude dál historická budova chátrat, i když provoz bude hodně náročný," domnívá se Vladimír Brendl, který si přišel zdevastovaný objekt prohlédnout od sklepa až po půdu.

Sbor chce především opětovně zprovoznit severní část budovy směrem do náměstí. Vyžádá si to renovaci všech sítí včetně vytápění. Prvotně bude zpřístupněn secesní sál, nejdříve však v příštím roce.
Dobrovolníci už část hotelu uklidili a nyní pokračují.

„Věděli jsme, do čeho jdeme a uvědomuji si, že to budou velké opravy, do kterých bude třeba investovat. Ale opravdu věřím ve spolupráci lidí, spoléhám na jejich pomoc. Věřím, že se dočkáme i finanční pomoci od města. Věřím, že se najdou sponzoři, přidají se k nám různé subjekty. Nechceme být nikomu konkurenty. Hotel chceme zprovoznit pro Pačáky," konstatuje optimistický Bohdan Čančík.

„Nejdříve musíme všechno prozkoumat a zjistit stav objektu. Budeme hledat komu a jak konkrétně pronajímat některé jeho části, aby byl provoz celkově rentabilní. V přízemí by mohly být obchody nebo nějaké instituce, banka, popřípadě opět restaurace, pokud se najde její provozovatel. Sál s barem bychom chtěli otevřít opět pro taneční, plesy, koncerty, divadla, výroční schůze, svatby a jiné slavnostní události," informuje pastor.

Budovu a pozemky bývalého hotelu Centrál vlastnil Vojtěch Kubálek z Kladna, který v nedávné době budovu prodal. Do sálu zatékalo a na jeho interiéru se podepsal zub času. Bývalá kuchyně je zdemolovaná, v baru jsou vytrhané parkety, takže provozovatele čeká nelehký úkol. „Jsme moc rádi, že se našli lidé, které chtějí komplex oživit. Už jsme se dohadovali na konkrétní pomoci, chtěli bychom podpořit obnovu průčelí. Je to všechno o dohodě, uvidíme. Byl jsem mile překvapen a věřím, že společenství dotáhne vše do konce. Na druhou stranu je to danajský dar, velikánský objekt, který bude potřebovat hodně sil i peněz," míní místostarosta města Pavel Bouchner.


Autor: Iva Kovářová