Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paka je pastí na řidiče Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.9.2014 - www.5plus2.cz
Nová Paka je pastí na řidiče

Až do konce listopadu se řidiči v Nové Pace musí smířit s komplikacemi v dopravě. Všichni motoristé, kteří byť jen městem projíždějí, naberou několikaminutové zpoždění. Silničáři totiž za provozu opravují půlkilometrový úsek průtahu městem, konkrétně mezi kruhovými křižovatkami U Stránských a odbočkou na Starou Paku.

„Probíhá kompletní rekonstrukce vozovky. Práce musí být za provozu, protože objížďky nejsou možné. Přes den dopravu řídí naši lidé pomocí vysílaček, po sedmnácté hodině je kyvadlový provoz řízen semafory. Je to komplikace pro všechny, ale nedá se nic dělat,“ uvedl Miroslav Gregor z hradecké pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Hlavní práce začaly 3. září, když skončilo deštivé počasí. Hotovo má být do konce letošního listopadu, než začne v Krkonoších zimní sezona. „Stavební práce jsou rozděleny do tří etap, rekonstrukce kvůli dopravě probíhá po polovinách vozovky,“ doplnil Gregor.

Silnice byla v havarijním stavu. Důvod? Přes Novou Paku vede hlavní silniční tah z Prahy do Krkonoš. „Krajnice byly rozježděné, silnice samá díra, zkrátka katastrofa. Jsme rádi, že průtah městem silničáři opraví,“ uvedl starosta Nové Paky Rudolf Cogan.

Řidiči by se měli vyhnout Nové Pace především koncem pracovního týdne a koncem víkendu. „Přes týden to zatím jde. Kolony se tvoří, ale dá se to. Uvidíme později, až se bude blížit zima,“ řekl minulý týden řidič dodávky Jan Antoš.

„Musíme se smířit s tím, že po dobu oprav budou nejhoršími dny pátek odpoledne a neděle odpoledne, kdy přijíždějí a naopak odjíždějí rekreanti Krkonoš. Během týdne to zatím není tak hrozné. Jakmile napadne na horách sníh, bude to horší,“ varoval Rudolf Cogan.

V Nové Pace se za posledních pět let jedná o největší dopravní stavbu. „Na druhou stranu tato situace pro Novopačáky není zase nijak výjimečná. Před časem se budovaly kruhové objezdy, což také nebylo příjemné, ale dopravě ve městě to pomohlo,“ uvedl Cogan. Kompletní rekonstrukce silnice, která vyjde na 12 milionů korun, přinese i některé novinky. Například zmizí přechod pro chodce naproti Novopacké elektře.

„Díky usilovnému jednání města s investorem se podařilo uhájit přechod u Polikliniky, město bude však muset na vlastní náklady vybudovat ostrůvek pro přechod,“ dodal Cogan.

Letos na Jičínsku probíhá několik rozsáhlých silničních stavebních akcí. Kromě Nové Paky se opravuje i čtyřkilometrová část obchvatu Hořic, most v Libuni a v Sobotce.Ve všech případech se jedná o silnice první třídy.

Autor: Tomáš Kučera