Hořicko - Obce Hořicka - Nový Bydžov - Za službu městu Bydžov dostanou pozvánku k výslechu Sobota 13. července 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Za službu městu Bydžov dostanou pozvánku k výslechu

„O trestním oznámení víme, ale jen rámcově. Žádné podrobnosti nemáme k dispozici,“ shodli se ve čtvrtek starosta Nového Bydžova Pavel Louda a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví zdejšího městského úřadu Daniela Lusková. Právě na jmenovanou dvojici podala jedna z pražských advokátních kanceláří trestní oznámení, která se týkají výrazů s rasovým podtextem publikovaných v médiích. „Zatím si vše ověřuji, připravuji si podklady. Informace jsou skutečně jen velice kusé,“ dodal Louda.

Jak uvedla policejní mluvčí Královéhradeckého kraje Iva Ježková, žádné podrobnosti jako v ostatních rozpracovaných případech nebude policie poskytovat. „Trestní oznámení na starostu a vedoucí odboru vychází z výroků s možným rasovým podtextem. Oznámení budeme prověřovat a případem se budou zabývat policisté z hradeckého územního odboru. Nebude to jednoduché, nechci spekulovat, je to vše předčasné,“ řekla Ježková. „Jsem z trestního oznámení v rozpacích. Hlavně proto, že jsem v minulých dnech pro město získala tři čtvrtě milionu na terénního pracovníka. Ten pravidelně pomáhá v romské komunitě. Co k tomu ještě dodat. Prostě máme snahu, aby nejen terénní pracovník ve městě pomáhal,“ povzdechla si vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Novém Bydžově Daniela Lusková. Je přesvědčena, že někteří lidé si mysleli, že všechna avizovaná bezpečnostní opatření jsou jen „plácnutím“ do vody a brzy skončí. Jenže opak je podle Luskové pravdou.

Připomeňme, že situace ve městě se přiostřila loni na podzim, kdy došlo k několika napadením a znásilnění jedenadvacetileté dívky. Vznikla petice, aby se radnice potížemi začala zabývat. Podepsalo ji přes 3200 obyvatel města. Radnice přijala řadu bezpečnostních opatření. Například městští strážníci s pracovníky odboru sociálních věcí a zdravotnictví začali společně kontrolovat, zda nezaměstnaní neutrácejí sociální dávky v automatech. A vyplatilo se, město vystavilo tzv. „bleděmodrou listinu gamblerů“ hned několik hráčům. Osvědčila se i e–mailová schránka a telefonní linka pro bezpečnost. Hned v prvních dnech přišlo od obyvatel Nového Bydžova na deset upozornění na podezřelé chování či situace.

Zároveň město ustavilo bezpečnostní komisi, ve které spolupracují nejen zástupci radnice, ale také státní a městská policie. Městská policie dostala auto a ve výběrovém řízení hledá dva nové strážníky, aby posílili bezpečnost. Pomocnou ruku městu podala také státní policie, která posílila hlídky o policisty z Nechanic. V Novém Bydžově by měl působit tým kriminalistů.

Radnice ví, že Bydžov není jediným městem, které čelí problémům s romskou komunitou. Proto starosta vyzval ostatní města ke spolupráci a přímo v Novém Bydžově se sejdou 14. února zástupci 172 měst a obcí. „Připojit se mohou i další obce,“ uvedl starosta.


Autor: Drahomíra Považanová