Hořicko - Obce Hořicka - Tetín - Tetín Čtvrtek 20. června 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
31.5.2024 - Redakce
Tetín

Vítězem krajského kola Vesnice roku 2024 je v Královéhradeckém kraji obec Tetín na Jičínsku. Hodnotitelská komise ocenila její aktivní propojování historické zástavby s rozvojem venkova či novátorství v odpadovém hospodářství.

Média o tom v pátek informovalo hejtmanství. Do soutěže se v kraji letos přihlásilo 11 obcí. Soutěž vyhlašuje od roku 1995 ministerstvo pro místní rozvoj, vítězná obec v krajském kole postupuje do celostátního kola.

„Zlatá stuha, a tedy i vítězství v krajském kole soutěže letos míří do obce Tetín. Chtěl bych vyzdvihnout všechny oceněné obce včetně těch, které komise vybrala mezi ty nejlepší za vítězem, a to Pilníkov, Světí a Hejtmánkovice. Usilují o lepší život svých obyvatel a tím přispívají k rozvoji celého kraje,“ uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Modrou stuhu za společenský život získal Pilníkov na Trutnovsku a Fialovou stuhu za inovativní řešení obec Světí na Hradecku. Oranžová stuha patří Hejtmánkovicím na Náchodsku za spolupráci obce se zemědělským subjektem. Mezi dalšími oceněnými je obec Záměl na Rychnovsku, která získala Cenu naděje pro živý venkov. Cenu hejtmana s příspěvkem 40.000 korun letos dostane pět obcí, a to Albrechtice nad Orlicí, Vysokov, Nový Hrádek, Třebnouševes a Záměl. Vysokov má také Cenu Spolku pro obnovu venkova Královéhradeckého kraje za regionální spolupráci.

„S oceněním je spojena také finanční odměna. Zlatá stuha přinese vítězné obci příspěvek na další rozvoj a kraj jí navíc přispěje na organizaci slavnostního vyhlášení,“ uvedl krajský radní pro regionální rozvoj Adam Valenta (Piráti). Finanční odměny obdrží i obce, které získaly druhé a třetí místo nebo některou z cen hejtmana.

Porota v soutěži hodnotí také společenský život, podnikání, péči o stavební fond a obraz vesnice, občanskou vybavenost, úspory energií, péči o veřejná prostranství nebo informační technologie obce. Přihlásit se každoročně mohou obce vesnického charakteru včetně statutu města a městyse, které mají do 7500 obyvatel a zpracovaný strategický dokument rozvoje obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. Obec se hlásí jako celek, uvedlo hejtmanství.

Vítězná obec bude Královéhradecký kraj reprezentovat v celostátním kole, jehož výsledky pořadatelé oznámí 21. září v Uherském Hradišti. Více informací je na webu www.vesniceroku.cz.